Levitující postel Maglev

Publikováno: 24.05.2012 16:06 | Petr Hájek

Postel Maglev vás nenechá spát jen tak na obyčejném polštáři, ale hned na polštáři ze vzduchu...

 

2012-05-24-1

 

Mnoho ze dnes nabízených a prodávaných matrací a postelí dnes bývá inzerováno v tom duchu a typu sloganu, jako že na nich budete mít pocit, že spíte doslova na obláčku či vzduchovém polštáři. Jedině postel Maglev to ale o sobě může napsat zcela bez uzardění a s hrdostí na duši.

Autorem konceptu i tvůrcem je jediná osobnost - osobnost známá pouze jako Mememetatata a jeho postel je překvapivě střízlivě navržená, až velmi skromná. Jak se ale můžeme sami přesvědčit z obrázku, rozhodně poslouží svému účelu. 

Zatímco běžné postele se spokojí jen s překližkou jako základním materiálem, Mememetatata se rozhodl přidat i dva silné neodymové magnety, jenž se prý ukázaly být při stavbě skutečným oříškem i pro silného designéra. Jde o to, že magnety se pochopitelně neprodávají levitující nad sebou, ale pěkně spojené! A je jasné, že obří magnet měl sílu větší, nežli kolik průměrný tvor zvládne - 100 kg nezvedne jen tak někdo.

Dalším problémem se po patřičném oddělení a usměrnění obou stran postele ukázal být onen fakt, že postel samozřejmě nepostojí na místě. Když totiž necháte jeden magnet levitovat nad druhým, má tendenci se posunout z jeho dosahu. Aby tomu bylo zabráněno, přidal umělec několik poctivých ocelových kabelů, takže majitel by se určitě neměl probudit s udiveným výrazem na tváři, kam že se to uprostřed noci jeho postel i s ním vydala (člověk s náměsíčnou postelí se jak známo moc nevyspí...). 

Vysloveným malérem pak je postel pro osoby, jenž mají na těle stovky piercingů (včetně intimních partií). Jejich těžké ranní vstávání tak dostává díky silným magnetům zcela nový rozměr... O dalších věcech reagujících negativně na magnety ani nemluvě - kardiostimulátory apod.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!