LG Optimus G

Publikováno: 21.09.2012 13:54 | Petr Hájek

Světu byl právě představen další mocný chytrý mobil. Jde o quad-core, jenž má potenciál na to, maximálně znepříjemnit působení nejposlednější novince od Apple.

 

2012-09-21-1

Zdroj: Dvice 

 

Evropa je na tom ve srovnání s Amerikou ohledně výkonných mobilních zařízení ještě docela dobře - stávalo se totiž občas, že model představený v Asii/Evropě jako quad-core (namátkou HTC One X a Samsung Galaxy S III) se do USA dostal pouze jako dual-core verze. Místní fanoušky to samozřejmě příliš nenadchlo, ale tížit nás to zatím nemusí, zdá se...

Zařízení disponuje quad-core 1,5 GHz Snapdragon S4 Pro procesorem, jenž by měl být oproti jisté nejmenované konkurenci o 40 % výkonnější v oblasti CPU a o 300 % bráno po grafické stránce. Displej poskytne zákazníkovi rozlišení Quad HD (1280 x 768 pixelů) a to vše při 4,7" úhlopříčce. Jelikož je tu rozlišení vaší obří HDTV nacpáno do malého zařízení, je jasné, že počet pixelů na palec bude výborný a odhad je to správný: skoro jako u Apple Retina je zde 320 PPI. I malý text vypadá tudíž velmi ostře.

Fotografy a tvůrce filmů v amatérském vydání bezesporu potěší 13 Mpix (je tu i edice s 8 Mpix) zadní a 1,3 Mpix přední kamera/digitální fotoaparát. Zařízení má toliko 8,45 mm tloušťku v nejužším místě a jeho akumulátor poskytne kapacitu 2100 mAh odpovídající v praxi asi 15 hodinám výdrže při mluvení nebo dvěma týdnům ve standby. 

Přístroj má 32 GB interní flashe a jelikož není vidět microSD slot, bude patrně vnitřní. A je tu samozřejmě navíc i pár softwarových vychytávek typu QuickMemo - to uloží do poznámek čmáranici, kterou jste si naškrábali, jakoby na právě vyfocený snímek, takové virtuální "napiš a nezapomeň". A kdo by měl snad chuť a náladu, smí si sem streamovat videa z domácí sítě. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!