Linquet: Nezbytnost zapomnětlivých

Publikováno: 24.09.2012 14:36 | Petr Hájek

S dnes představenou inovací již nikdy nezapomenete na žádném místě svůj smartphone/mobil, klíče, ani peněženku.

 

2012-09-24-1

Zdroj: Linquet

 

Za oné nepříjemné konstelace, že mezi vaše zápory patří mírná zapomnětlivost až roztržitost a neustále zapomínáte i na těch nejnemožnějších místech pravidelně veškeré svoje věci, nadešel čas na pořádné zamyšlení se nad sebou a situací. Možná je dokonce na čase pořídit dnešního pomocníka! 

 

Nejdůležitější věci dneška jsou naprosto pro každého jeho peněženka (kreditky, průkazky, finance, fotky drahých, někdo zde nosí léky, ...), dále mobilní či chytrý telefon (možnost okamžitého kontaktu s člověkem z pracovní sféry, i domácí, o dalších funkcích nemluvě - GPS, kalendář, ...) a do třetice jsou to klíče (na těch lidé nosí poslední dobou kromě těch železných i všelijaké digitální). Když se ztratí jedna věc, je to nepříjemné, když více, je to katastrofa.

 

2012-09-24-1

Zdroj: Linquet

 

Naštěstí ale existuje relativně snadné řešení. Nese jméno "Linquet" a skrývá se za tím zajímavé příslušenství, jenž vám pomůže v boji proti ztrácení řečené trojice. Jde zčásti o aplikaci a zčásti o Bluetooth přívěšek. Spárujete vše pěkně dohromady a jakmile se jedno od druhého vzdálí, spustí Linquet pekelný rachot.

Je to celé velmi praktické - zapomenete v kalupu třeba peněženku, ale všimnete si toho ještě před tím, nežli se stihnete rozjet apod. Kdybyste snad alarm přeslechli, Linquet pamatuje i na to a pravidelně nahrává do cloudu na server GPS pozici ztracených věcí, takže se vše pak dá v prvním internetovém prohlížeči dohledat. Cena služby aktuálně dělá 2,99 USD měsíčně. 

Hodnocení článku:Komentáře

Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač MUDr. Bohdan Pomahač stojí u zrodu rekonstrukční plastické chirurgie. Patří k lidem, kteří pokládají základy a rozvíjejí tento,... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!