Luxusní super-jachta se super-autem zdarma

Publikováno: 16.06.2010 12:36 | Petr Hájek Jestliže patříte ke skutečným společenským špičkám a vyhlížíte pro svoji rodinu zajímavý dárek za 25 milionů USD nebo jen zkrátka nevíte co s penězi, pak pro vás dnes máme jeden skvělý tip.

 

 

 

Zařízení na snímku jakoby vystřižené z nějakého moderního sci-fi filmu se jmenuje Strand Craft 122 a tato super-jachta má uvnitř jedno malé překvapení - super-auto skvělých jízdních vlastností, které nechává třeba takový Bugatti Veyron daleko vzadu.

 

 

Super-auto má motor o výkonu 880 koní, dvojitý turbomotor V12 a drží rychlostní rekord někde kolem hranice 375 km/h. Jinak z nuly na stovku to vytáhne za asi 3,3 sekundy. Když se tedy začnete na lodi nudit, můžete vyrazit po pláži k městu.

 

 

Tvůrcem celého kompletu je 33 let starý švédský designér Eduard Gray, který sdělil novinářům, že se při konstrukci inspiroval zejména křivkami sportovních aut jako třeba Ferrari Testa Rossa. Maximální sladění vizáže obou strojů má vzbudit v okolí dojem, že se auto uvnitř doslova „narodilo". Tvůrce také naznačil, že chtěl zkrátka vytvořit tu nejvíce sexy loď v přístavu, tedy takovou, s níž se rád nechá vidět každý muž.

 

 

Na lodi lze vyvěsit pirátskou vlajku, je tu i tradiční kompas a jak se sami můžete přesvědčit, vskutku luxusní interiér, za nějž by se nemusela stydět nejedna diskotéka. Loď má 2 patra, přičemž v tom horním se nalézá menší salónek s několika gauči a stolečky. Cena je dle některých názorů prý ale nadsazená, vždyť již za 5 milionů USD se dají pořídit jachty se 3 patry, bazénem, vířivkou, barem, zvukovým systémem, tanečním mini-klubem atd.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!