Nábytek ze staré elektroniky

Publikováno: 30.01.2012 14:03 | Petr Hájek

Problematika recyklace elektronických spotřebičů a PC tížila jednoho umělce natolik, že se rozhodl začít z nich vyrábět umělecký nábytek.

 

2012-01-30-1

 

I vy sami někde v domě zřejmě máte šuplík, či spíše plnou skříň, starých nefungujících elektronických součástek, kabeláží, mobilů a dalšího podobného haraburdí. Jak s ním naložit je ale jen na vás - můžete jej zrecyklovat, nechat uložené takzvaně pro strýčka Příhodu nebo použít po čase na všelijaké náhradní díly a různé technologické potřebnosti. To jen tak namátkou, jistě jste mnohem kreativnější...

 

2012-01-30-1
 

 

Vytvořit si z kusu hardware sedačku či nábytek zprvu zní jako silně geekovská a nerdovská záležitost, kterou by člověk čekal tak možná v doupěti nějakého šíleného linuxáka, jenž v životě nebyl mezi lidmi. Celé to má ale docela pochopitelnou logiku - není to tak dávno, co jste za tato zařízení dávali desetitisíce ze svých těžce vydřených financí, takže se dá předpokládat váš pozitivní vztah k dané věci.

 

2012-01-30-1
 

 

Vyhodit něco podobného je mužům často proti srsti, takže se tomu prostě nebraňte ani vy a raději po vzoru čilského umělce jménem Rodrigo Alonso přetvořte nějakou sadu káblů a "železa" v pěknou domácí sedačku. Alonso nepoužívá jako základ pro nábytek pouze počítačové části samotné, ale vše vždy řádně vyztuží epoxydovou pryskyřicí, takže to pak i pěkně drží, jakoby zalité do ledu. A celé je to pak přirozeně i stabilnější jako nábytek.

 

2012-01-30-1
 

 

Výsledek je jedním slovem ohromující, ovšem má to bohužel jednu nevýhodu - tyto věci obvykle disponují přímo zápornou hodnotou WAF faktoru (Wife Acceptance Factor aneb šance na přijetí nějakou ženou ve vaší domácnosti). A ještě jedno dobře míněné varování na konec: opravdu si velmi velmi dobře rozmyslete, z čeho nábytek vytvoříte, jelikož se hravě může stát, že budete do smrti sedět na nějaké nesmírně důležité věci...

 

2012-01-30-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!