Nejštíhlejší a nejdrsnější smartphone světa

Publikováno: 18.07.2012 12:35 | Petr Hájek

Tento prestižní titul nepatří ani Apple a ani Samsungu, ale čínské firmě Oppo. Celé je to o to zajímavější, že rekordman je natolik odolný, že mu nevadí posloužit vedle mobilu také jako kladívko. 

2012-07-18-1

Zdroj: Dvice  

Tvůrci mobilní techniky si již dávno ověřili, že jimi vyráběné přístroje se prostě nemohou donekonečna zmenšovat. Ne snad, že bychom dnes neuměli menší modely, ale problém je, že když vše zmenšíme, rázem má průměrný člověk potíže s ovládáním a čtením textu. Kde se ale inženýři mohou vyřádit doslova do sytosti je honba za nejmenší šířkou.

Novinka od Oppo je tenká pouhých 6,65 mm a jistě nikdo znalý obecně známé křehkosti mobilní techniky by nečekal, že je tento muší rekordman také mimořádným drsňákem. Jen málokdo by si ale zároveň i troufl sám něco podobného ověřovat v praxi na zatloukání hřebíků. 

 

2012-07-18-1

Zdroj: Dvice 

Po hardwarové stránce rovněž novinka není ničím, nad čím byste ohrnovali nos: 4,3" Super AMOLED Plus displej (960 x 540 pixelů), také 1,5 GHz dual-core procesor, 16 GB flashe a 1 GB RAM, pamatováno bylo i na 8 Mpix zadní kameru a 1,3 Mpix přední. No a to vše běží na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Jak jste již asi také logicky odvodili, přístroji chybí 3,5 mm audio jack, jelikož je prostě příliš velký.

To, že model svede i podobné věci, určitě neznamená, že ho k tomu nutně musíte použít. Přece jen, je to dost drahá technologická hračka, s níž je zbytečné mlátit. Na druhou stranu je jistě příjemné vědět, co vše váš chytrý mobil ustojí... Novinka stojí 393 USD, což je cena vyšší, nežli bývá v branži zvykem, ale možná je v tom i úhrnná suma všech tesařských a zednických nástrojů, které přístroj v nouzi zastane...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!