Nejzábavnější počítačová skrytá vajíčka

Publikováno: 25.04.2011 13:47 | Petr Hájek

Zatímco u nás se vajíčka na Velikonoce běžně dávají jako odměna, ve světě je zvykem hledat je. My si dnes proto povíme o něčem trochu podobném a přesto odlišném: nejzajímavějších "ukrytých vejcích" v programech, jež jsou vždy součástí nějaké tajné nebo zábavné funkce.

1. Tajné ikony ve Skype


Používáte Skype? Pak pro vás máme skvělý tip - zkuste do běžného chat okna zadat některé z následujících výrazů (v závorce a bez čárek okolo): (finger), (bandit), (mooning), (swear), (drunk), (rock), (poolparty), (bug), (ninja), (smoking), (fubar), (tmi) a poté už si jen užívejte své geniality, jelikož druhá strana absolutně nebude tušit, kde že jste ty ikonky vzali... 

 

2011-04-25-1

 

2. Excel 97


Na Worksheetu dejte F5, poté napište "X97:L97" (bez uvozovek) a dejte Enter. Hned nato stiskněte Tab. Nyní podržte Ctrl + Shift a poté už jen klepněte na tlačítko Chart Wizard. Nyní se můžete "proletět" za pomoci myši nebo tlačítek. 

 

2011-04-25-1

 

3. Word 97


A tentokrát se bude hrát pinball/tivoli: otevřete nový dokument. Zadejte "Blue" (opět bez uvozovek), označte toto slovo myší či klávesnicí a v menu dejte Format - Font. Zde zvolte Font Style Bold a Color Blue. Napište za slovo Blue " " (jedna mezera). Nyní v menu Help - About klepněte na ikonu Wordu na banneru (kromě levého tlačítka myši musíte držet i Ctrl + Shift). Objeví se flipper, který se ovládá za pomoci Z, M a Esc. 

 

2011-04-25-1

 

4. Spybot - Search and Destroy


Prohledávání disků si zde můžete ukrátit také hraním, stačí k tomu následující snadné kroky: až budete mít otevřeno nějaké okno v aplikaci (třeba update), tak si všimněte ikony hned vedle textu - když na ni klepnete, měla by se objevit hra známá jako "stovka". Jde o logický puzzle, kdy se snažíte skákat jako kůň v šachu a každé ze 100 políček navštívit pouze jednou.

 

 

2011-04-25-1

 

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!