Nikon ohlašuje dva nové fotoaparáty v řadě COOLPIX

Publikováno: 17.08.2010 14:44 | Petr Hájek

Společnost Nikon Europe uvádí dva nové kompaktní fotoaparáty série COOLPIX. Duo nových přístrojů zahrnuje model S1100pj s vestavěným projektorem, který je nástupcem modelu S1000pj, a univerzální model S5100 se speciálními technologiemi pro co nejlepší výsledky i za nízké hladiny osvětlení.

COOLPIX S1100pj - nový způsob sdílení snímků

S1100pj je nástupcem modelu S1000pj, prvního fotoaparátu na světě s vestavěným projektorem, a nabízí nový způsob prohlížení a sdílení snímků bez nutnosti použití dalšího vybavení a bez nutnosti shromažďování osob v blízkosti LCD monitoru fotoaparátu. Projektor s jasem 14 lumenů je o 40 % jasnější než jeho předchůdce a umožňuje projekci v nových prostředích, jako jsou méně zatemněné místnosti, i proti světlejším plochám. Fotoaparát lze propojit s počítačem PC nebo Mac a okamžitě promítat uložené snímky a prezentace prostřednictvím projektoru.

 Fotoaparát S1100pj s obrazovým snímačem nabízejícím 14,1 milionů pixelů, širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5x zoomem a 7,5 cm (3") dotykovým LCD monitorem s vysokým rozlišením (460 000 pixelů) pro intuitivní dotykové ovládání není jen zábavnou hračkou, ale zejména kvalitním fotoaparátem Nikon. Přístroj je pro získání ostrých snímků vybaven pěti funkcemi potlačujícími riziko rozmazání snímků a praktickými režimy, jako je Zjednodušený automatický režim a Inteligentní portrétní systém, které uživatele zbaví starostí se správným nastavením a vždy zaostří na správné místo. Fotoaparát S1100pj uvádí také množství retušovacích funkcí pro maximální tvůrčí svobodu, mezi které patří například efekt objektivu rybí oko, selektivní kolorování monochromatických snímků a změkčení pozadí, takže se při retušování snímků není třeba vůbec přiblížit k počítači. Pro oživení prezentací lze použít vestavěné animace, hudbu na pozadí a přechodové efekty. Nakonec je zde funkce malování umožňující přidávat ke snímkům ručně psané poznámky, a to i během projekce.

 

COOLPIX S1100pj je dostupný v barevných provedeních black a green, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 8 990 Kč.

COOLPIX S5100 - vynikající snímky i za nízké hladiny osvětlení

S5100 je plochý, stylový fotoaparát s 12,2 milionů pixelů, slušným hardwarovým zázemím a jednoduchým ovládáním. Přístroj nabízí systém optické redukci vibrací (VR), vylepšenou detekci pohybu a údajně převratný systém řízení záblesku pro vždy ostré a brilantní snímky. Fotoaparát S5100 rozpozná, jestli držíte přístroj v ruce nebo fotografujete ze stativu, a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro snížení rizika rozmazání snímků a získání překrásných snímků za všech okolností.

 

 

Vyšší výkon systému zpracování obrazu EXPEED C2 znamená, že prý již ani v případech, kdy se fotografovaný objekt pohybuje, nepřijdeme o perfektní snímek. A budete-li chtít zachytit více, je zde samostatné tlačítko režimu Video umožňující rychle a snadno zaznamenat videosekvence v kvalitě HD 720p. Přestože je fotoaparát S5100 vybaven objektivem NIKKOR s širokoúhlým 5x zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm, je sportovní kovové tělo přístroje s oblými obrysy poměrně tenké. Měří pouhých 21,6 mm, takže jej lze snadno vložit do brašny nebo kapsy.

COOLPIX S5100 se dodává v šesti barevných provedeních: red, black, blue, pink, purple a silver. Přístroj bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 990 Kč.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!