Nintendo DSi XL je tu aneb mobilní zábava do kapsy

2010-02-25a
25.02.2010 16:51 | Petr Hájek

Firma Nintendo před několika dny oznámila, že do své řady populárních mobilních herních konzolí Nintendo DS zařadila další model. Tentokrát nese označení DSi XL a začne se prodávat 28. března. Novinka bude k mání za cenu 189,99 USD a to ve dvou barvách - bronzové a v odstínu červeného burgundského. Ačkoliv bychom mohli v krátkosti konstatovat, že DSi XL je pouze trochu větší verzí DSi, raději se přece jen podíváme na detaily.

 

 


Zřejmě nejviditelnějším rozdílem je ten fakt, že DSi XL má displej úhlopříčky 4,2", což je oproti 3,25" DSi docela změna. Doba nám pokročila, takže displeje mají oproti starším modelům výrazně lepší viditelnost pod ostrými úhly. Podotýkáme pro úplnost, že již DSi bylo větší než DS Lite.

Stejně jako předchozí typy, i DSi XL má v těle zasunutý stylus + je tu i jedna styluso-propiska, díky níž je ovládání velmi příjemné. Zatímco tradiční DS prakticky žádné aplikace vestavěné nemělo, DSi XL jich bude mít hned několik - Hru Brain Age Express: Arts & Letters, Brain Age Express: Math a utilitky Photo Clock, Nintendo DSi Browser a Flipnote Studio.

 

 


Nové hry pro DSi XL budou samozřejmě zpětně kompatibilní s dalšími modely v řadě, ovšem může jim něco chybět co do bohatosti funkcí - podobně jako když řada DSi uvedla digitální fotoaparát, který DS a DS Lite neměly. Oproti DS a DS Lite si řada DSi zachovala 16 MB RAMky namísto původních 4 MB.

Na druhou stranu, abychom jen nechválili, pro majitele starších DS modelů toho DSi XL nenabízí příliš nového. Ba naopak. Namísto 214-218 g novinka váží 314 g. Také cena se nám zvýšila ze 115-130 GBP na nějakých 150 GBP. Velmi nešťastní (máme na jazyku "znechucení") jsme z toho, že jak DSi, tak i DSi XL nepodporují starší GBA hry jako to uměly modely DS a DS Lite.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!