Notebook s výdrží 32 hodin

Publikováno: 24.02.2011 12:05 | Petr Hájek

Jedním z nejdůležitějších parametrů u jakéhokoliv mobilního notebooku je jeho výdrž mimo zásuvku - nakonec, k čemu je zařízení, které po 2 h bez sítě zkolabuje?

 

2011-02-24-1

 

Bateriové a akumulátorové technologie se nám již léta skoro vůbec nemění, co se však mění je efektivita techniky a jejich rozměr - i díky tomu vydrží takový netbook MacBook Pro nějakých 12 hodin akce. Pro Asus Eee s větším akumulátorem také nebyl problém s časy přes 10 hodin. Ovšem poslední novinka od HP slibuje celých 32 hodin!

Je nám záhadou, jak si HP s výdrží poradilo, na druhou stranu, pro uživatele je důležitější hlavně samotný fakt existence a nikoliv jeho zpracování nebo vymýšlení. Je ale každopádně příjemné vědět, že je na trhu podobná novinka - spousta lidí si totiž kupuje notebooky hlavně podle výdrže a je takřka jisté, že to ostatní firmy nenechají jen tak.

Zařízení je dostupné s 14" (8460p) či 15,6" (8560p) LCD panelem. Pro ukládání dat zde je 160 GB SSD disk. Osadit lze procesory řady Core i3, i5 nebo i7. Ostudu nedělá ani 8 GB RAM a grafika od Intelu nebo AMD. Zájemci mohou přidat i bezdrátové moduly typu 3G a HSPA+. Je tu i biometrický senzor na bezpečnostní otisk prstu.

A co provedení? Kastle je z hořčíkovo-hliníkové slitiny, takže by měla ustát všechny fyzické nástrahy číhající na tento ne-běžný business model. Notebooky se začnou prodávat od 15. března za 1000, resp. 1100 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!