Nové hi-tech zbraně na trhu aneb co se chystá?

2010-02-09a
09.02.2010 16:17 | Petr Hájek

Hned poté, co se rozptýlil kouř po akci CES v Las Vegas, hostily tyto prostory další akci: Show zvanou SHOT, na které bylo k vidění spousta nových zajímavých zbraní a příslušenství pro ně.

1. Armatix Tech Gun

Jednu z nejzajímavějších věcí předvedla německá firma Armatix. Vyvinula pistoli, která střílí pouze tehdy, pokud je v dosahu několika centimetrů i patřičný signál z hodinek. Pokud je, místo pod závěrem se rozsvítí zeleně a je možno střílet, pokud  nikoliv, závěr zůstane červený a uzamčený. Cena 7 000 EUR za ráži .22 sice není bůhvíjaké terno, nicméně je takřka jisté, že nápad brzy adoptují zbraně pro armádu i policejní složky - nikdo jiný než majitel zbraně si zkrátka nevystřelí.

 

 

2. Glock

Jedni jej milují, druzí mu nemohou přijít na jméno, tak to je Glock. Firma inovovala celou svoji produktovou linii, či přesnějši řečeno svoje nejznámější a nejprodávanější zbraně. Pokud nepočítáme veskrze kosmetickou změnu (nová textura na gripu), tak se objevily i větší zásobníky a je tu i jedna zajímavá změna „pod kapotou" - každá zbraň obsahuje navíc zabudovanou sadu tří pružin, který tlumí zpětný ráz, což bylo po ověření na moderní ráži .40 SW potvrzeno: Zpětný ráz byl znatelně měkčí.

 

 

3. Viridian

Firma Viridian představila další zajímavost - zelený zaměřovací laser. A proč zelený ptáte se? Inu proto, jelikož naše lidské oko je na zelenou mnohem citlivější než na červenou, což se v praxi podepisuje na tom, že při stejném výkonu se nám zelený laser zdá jasnější, nežli červený, jež je za běžného dne téměř neviditelný.

 

 

4. Burris

Pozadu nezůstala ani firma Burris, která předvedla patrně nejkomplexnější optiku na světě. Tento nenápadný objektiv není jen kusem plastu a skla, ale opravdovým malým počítačem. Stačí totiž zaměřit jeho laserový paprsek, stisknout knoflík po straně a objektiv sám automaticky upraví optiku tak, aby puška zasáhla cíl. Samozřejmostí je také kompenzace pádu u náboje. Dokonce i lidé nijak se snipingu nevěnující byli schopni okamžitě zasahovat cíle 400-700 m daleko. Optika má trochu problém s černými cíli, ale není všem dnům konec...

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!