Nové multimediální přehrávače na trhu, díl 3.

2010-03-27-1
27.03.2010 11:36 | Petr Hájek

Nedá se nic dělat, moderní době zkrátka vládnou digitální multimédia. Takže pokud s ní chce člověk udržet krok, pak nezbývá, nežli mít v záloze i nějaký ten pěkný multimediální přehrávač, který poučí, zabaví a když přijde na věc, jedná se často i o neuvěřitelně efektivní digitální šperk.

iRiver E160 a E170

Na trhu jsou již k mání dva nové přehrávače od iRiveru a to s označením iRiver E160 a E170. Prozatím jsou sice jen v Korei, jak se tak ale díváme na výbavu, není to žádná tragédie: Na dotekový dispej to nevypadá, o Wi-Fi se nikdo nezmiňuje, takže suma sumárum průměr přinejlepším - rozlišení 320 x 240 a 2,4" displej dnes máme na trhu tisíckrát jinak, o 4GB kapacity ani nemluvě. Cena se pohybuje kolem 140 USD.

 

 

mobiBLU A10 a T50 UFO

Zatímco některé multimediální přehrávače se snaží zaujmout svými vlastnostmi a jiné velkým displejem, nikdo jistě nepochybuje, že u série mobiBLU UFO to bude právě její tvar, který každého hned zaujme. Zařízení nemají žádný displej a ovládají se za pomoci pouhých 4 tlačítek. Model T50 podporuje formáty MP3, WMA, ASF a OGG, zatímco paměti zde najdeme 2, 4 nebo 8 GB. Dokonce tu je i Bluetooth.

 

 


 

Philips GoGear Spark

Pokud jde o společnost Philips, tak ta představila novou linii ultrakompaktních přehrávačů Philips GoGear Spark. Každý z nich má rozměry 41 x 41 x 15 mm a vlastní 1,46" OLED displej s rozlišením 128 x 128 pixelů. Jediné rozdíly mezi jednotlivými model tkví v množství paměti: 2, 4 nebo 8 GB. Přístroj si poradí s JPEGy, MP3, WMA i WAVy. Volitelně tu je i FM tuner a vždy mikrofon. Synchronizace a nabíjení probíhá samozřejmě skrze USB kabel. Cena začíná u 56 USD, pokračuje k 70 USD a končí u 85 USD. Přítomnost FM tuneru dotyčný model zdraží o 7 USD.

 

 

Yoto M8

Čínská firma Yoto (Yuantong) představila model, který velmi připomíná mobilní telefon Apple iPhone. Displej má 3", rozlišení 400 x 240 a jde o LCD. Sbírka formátů je poměrně slušná: RMVB, AVI, FLV, DAT, WMV, MP4 co do videa, z audia pak MP3, WMA, OGG, APE/FLAC. Samozřejmostí je i podpora obrázků jako jsou JPEGy, GIFy, BMP. Yoto M8 tím ale ještě nekončí, jelikož má v zásobě řadu užitečných aplikací ve stylu stopek, kalendáře nebo kalkulačky.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!