Nové multimediální přehrávače na trhu, díl 7.

Publikováno: 10.05.2010 13:21 | Petr Hájek

Nedá se nic dělat, moderní době zkrátka vládnou digitální multimédia. Takže pokud s ní chce člověk udržet krok, pak nezbývá, nežli mít v záloze i nějaký ten pěkný multimediální přehrávač, který poučí, zabaví a když přijde na věc, jedná se často i o neuvěřitelně efektivní digitální šperk.

RAmos T18 Player

V Číně se dočká ještě tento měsíc uvedení tento pohledný multimediální přehrávač od firmy RAmos. Model T18 bude stát 110 USD a potenciálním kupcům nabídne celkem 7" displej, 8 GB interního místa, pár stereo reproduktorů, USB OTG konektivitu, HDMI výstup a 3 000 mAh akumulátor. Podporované formáty zahrnují MTK, DAT, MPG, VOB, AVI, TS, M2TS, MP4, MOV a RM/RMVB pro video (až do rozlišení 1920 x 1080 Full HD) + pro audio MP3, WMA, WAV, AAC, OGG, APE, FLAC a M4A.

 

 

Grace Digital Solo Wi-Fi Receiver

Moderní doba pomalu odzvonila běžným analogovým tunerům a nahradila je digitálními internetovými rádii, což je i případ modelu Grace Digital Solo Wi-Fi Receiver. Ten přímo z karbice nabízí přístup k nějakým 50 tisícům stanic všech typů (podcastům a podobným). Přístroj obsahuje vestavěný 802.11g modul a umí uložit 110 stanic najednou. Podsvícení displeje lze regulovat a pochopitelně jde připojit i běžná sluchátka nebo bedny.

 

 

Cube H880FHD

Dala o sobě vědět i společnost Cube, která míří na trh s dalším zajímavým produktem. Novinka disponuje 4,3" displejem rozlišení 800 x 480 px, dále podporou videí do rozlišení až 1 280p a technologií BBE. Ta slibuje obnovit hudební detaily ztracené při kompresi. Nechybí ani FM transmitter, USB OTG port, vestavěné repro a kapacita do 32 GB.

 

 

Onda VX363

A na závěr něco pro příznivce mini-přehrávačů, model Onda VX363. Ten má 1" barevný displej, FM tuner, Hi-Fi čip Sigmatel 3770  a Li-ion akumulátor zajišťující výdrž údajně i přes 70 h aktivního přehrávání. Podpora formátů je bohužel poměrně mizerná - vypadá to, že zařízení zvládne jen MP3.

 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!