Nové multimediální přehrávače na trhu, Díl. 1

2010-03-08a
09.03.2010 06:41 | Petr Hájek

Nedá se nic dělat, moderní době zkrátka vládnou digitální multimédia. Takže pokud s ní chce člověk udržet krok, pak nezbývá, nežli mít v záloze i nějaký ten pěkný multimediální přehrávač, který poučí, zabaví a když přijde na věc, jedná se často i o neuvěřitelně efektivní digitální šperk.

1. Onn V8HD

První novinka, o které dnes bude řeč, se jmenuje Onn V8HD Portable Media Player a jedná se o zařízení schopné přehrávat i HD obsah. Přístroj bude vybaven celkem 8 GB flashe, které bude ve funkci sekundovat microSD port zvládající až 16 GB karty. To ale zdaleka nebude vše, najdeme tu také 4,3“ LCD displej s 16 miliony barev, hlasový záznamník, čtečku e-knih, prohlížeč obrázků, dvoukanálové repro a 2 000 mAh akumulátor slibující výdrž až 35 h při přehrávání muziky či 10 h pro video. Video může mít rozlišení až 720p. Sbírka podporovaných formátů bude taktéž široká, namátkou: MP3, WMA, OGG, APE, FLAC, RM, RMVB, AVI a FLV. Cena i datum uvedení zatím nejsou známy.

 


 

2. RAmos T7+

Také firma RAmos se se svojí nejnovější záležitostí veze na populární vlně High Definition přehrávačů. Takže jak se dá předpokládat, i tento HD přehrávač ho zřejmě bude zvládat perfektně, což jen můžeme potvrdit: Kromě 720p si RAmos T7 poradí i s přehráváním 1080p videí. Komu by to snad nestačilo, může novinku využít i jako videorekordér (720p). Displej zobrazí sice jen rozlišení 800 x 640 pixelů, je tu ale HDMI port, takže není problém vyvést signál na libovolný vnější displej. Jako obvykle, ani zde nechybí podpora pro desítky audio a video formátů (MKV, H.264, ...). I tentokrát o ceně a dostupnosti ani slova.

 


 

3. Yinlips X320


Posledním kouskem, o kterém se v našem mini-přehledu zmíníme, bude produkt od formy Yinlips nazvaný X320. Ačkoliv se jedná o stroj určený primárně pro čínský trh, jsme si jisti, že se na západ určitě propracuje i některá z jeho anglických variací. Kromě 3,6“ displeje nabídne zařízení i prohlížeč obrázků, čtečku e-knih, FM tuner, hlasový záznamník, hry a vestavěné repro. Sbírka podporovaných formátů je i tentokrát poměrně velká (od MP3, přes APE až po FLV), samozřejmě i přímo bez jakékoliv konverze. Ani do třetice si bohužel cenu nesdělíme, je známo jen to, že se přístroj v Číně začne prodávat koncem tohoto měsíce.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!