Nové multimediální přehrávače na trhu, Díl. 2

2010-03-18-1
18.03.2010 11:03 | Petr Hájek

Nedá se nic dělat, moderní době zkrátka vládnou digitální multimédia. Takže pokud s ní chce člověk udržet krok, pak nezbývá, nežli mít v záloze i nějaký ten pěkný multimediální přehrávač, který poučí, zabaví a když přijde na věc, jedná se často i o neuvěřitelně efektivní digitální šperk.

Cowon J3

Od korejské firmy Cowon pochází tento sympaťák, který ale většinu svých technických parametrů sdílí s předchozím modelem S9, takže by se o něm dalo mluvit spíše jako o jakémsi upgradu stávajícího kusu, nežli jako o čistě novém kousku. I zde najdeme 3,3“ AMOLED displej, samozřejmě dotekový, kapacity 4, 8 i 16 GB a ani zde nechybí Bluetooth a G-senzor. Přístroj se má na trhu objevit zhruba do měsíce.

 

 

Archos A14VG Vision

Na právě probíhající akci CeBIT je k vidění velká řada multimediálně orientovaných novinek a jednou z nich je i tento Archos. Podobných je však ale mnoho, takže prozatím jen stručně: 1,4“ displej, 4 GB flashky, FM tuner, to vše za 35 EUR.Origami DAP

Ačkoliv tento přehrávač bez displeje naoko vypadá poměrně nudně, nic není dále pravdě. Jedná se o koncept zařízení, které se po vzoru japonského Origami ovládá skládáním a všelijakých otáčením. Když kupříkladu zákazník bude chtít, aby se spustilo přehrávání, zkrátka čtverec „zlomí“ napůl atd. atd.


JXD V3

Pokud vám snad bude tento přístroj něco připomínat, pak máte úplnou pravdu, skutečně se jedná o klon Sony PSP Go. Vzhled ale není vše, takže tu máme i vlastnosti: 8 GB místa + karty, displej s rozlišením 480 x 272 pixelů a vestavěný 5 Mpix digitál (zvládne i 640 x 480 / 30 fps video). Nechybí FM tuner, audiorekordér, kalendář, stopky, TV in, TV out a podpora Flashe. Podpora formátů je velmi široká: RMVB, RM, AVI, VOB, DAT, MPG, FLV, 3GP, MP4, ASF, WMV (až do 1280 x 720) pro video, MP3, WMA, WAV, AMR, AAC, FLAC, APE (pro audio) a GBA, GBC, GB, NES, SMD, SMC, BIN, SWF pokud jde o staré herní konzole a flash. A to nejlepší nakonec – cena dosahuje jen 112 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!