OwnFone: První dumb-phone

Publikováno: 28.08.2012 13:00 | Petr Hájek

Většina z nás má nesmírně složitý smartphone aneb chytrý mobil. Ale pro některé jsou i ty nejjednodušší dnešní modely stále matoucí záležitostí. Firma OwnFone se proto rozhodla nabízet modely optimalizované skutečně na ty absolutně nenáročné zákazníky.

 

2012-08-28-1

Zdroj: OwnFone 

 

Na rozdíl od většiny podobných nenáročných modelů, OwnFone je cele v duchu svého jména unikátní pro každého ze zákazníků. Každý má totiž jiné a specifické nároky a každý potřebuje jiné typy tlačítek a kontaktů optimalizovaných právě pro něj. Mobily dorazí vždy již plně naprogramované a připravené k použití.

Během procesu tedy čeká zákazníka jen několik málo jednoduchých rozhodnutí typu: jakou barvu zvolit? Kolik budu potřebovat kontaktů? Samozřejmě se předpokládá, že když někomu děláte podobný mobilní telefon (nečeká se, že to osoby techniky neznalé zvládnou samy), tak jí i vyberete potřebná čísla.

Aby se věci skutečně udržely co nejjednodušší, nenabízí OwnFone keypad tak, jak jej znáte odjinud. K vytočení předvoleb prostě zvolíte jedno z velkých tlačítek na displeji a je to. Předvoleb může sice být libovolný počet, je tu ale jisté omezení 12 místy na displeji. To znamená žádné scrollování 300 kontakty, učení se nelogických menu nebo nutnost pamatovat si 12místná čísla.

Ačkoliv model pokrývá vše základní a potřebné pro mládežníky (rodiče) a přestárlé (děti, doktor, záchranka), je jasné, že modernímu člověku vyžadujícímu od svého smartphonu miliardu funkcí toto zařízení přirozeně nebude stačit. Své ctitele si ale jistě najde... OwnFone se již prodává za 87 USD kus (zatím jen v Anglii). 

A nesmíme zapomenout ani na tu milou drobnost, že tyto mobily budou zloději naprosto k ničemu - jen těžko si bude chtít zavolat pouze na jedno-dvě místa právě k vaší rodině. A rovněž nehrozí, že si dítko zavolá z vašeho mobilu do Rwanda Burundi, kolik tam mají hodin. 

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!