Panasonic LUMIX Phone 101P

Publikováno: 01.10.2011 10:14 | Petr Hájek

Android OS smartphone s pořádným integrovaným digitálem nebo digitál se zabudovaným smartphonem?

 

2011-10-01-1
 

 

Člověk ani nemusí být vášnivým fotografem, aby u svých obyčejných snímků ocenil trochu kvality. Výstup z některých integrovaných aparátů je totiž naprosto příšerný a nehodí se naprosto k ničemu - má potíže s fotografií dokumentační, natož trochu kreativní. Pokud vás snad již někdy nad integrovaným pidi-digitálem nevalné kvality napadlo něco podobného, dnes nabízíme řešení. Tedy vlastně Panasonic nabízí...

Jeho novinka Panasonic LUMIX Phone 101P totiž v jedno spojuje aparát vyšší nižší třídy (narážka na kompakty, ve srovnání s běžnou produkcí ale stále naprostý král) s pořádným objektivem na straně jedné a starým dobrým Android OS smartphonem na straně druhé a to prosíme doslova - stačí otočit a je to!

 

2011-10-01-1
 

 

Přístroj by měl údajně nabídnout Android OS 2.3 (tzv. Gingerbread), dále 4" qHD LCD panel s rozlišením 960 x 540 pixelů. Též i tělo odolné proti vodě (splňuje normu IPX5/7) a procesor Texas Instruments OMAP 4430 dual-core tepající na 1,0 GHz. Data půjde pochopitelně ukládat na microSDHC karty. Zařízení bude k mání v osvědčené černi a tmavě růžové barvě.

Panasonic LUMIX Phone 101P nabízí také Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1+EDR, digitální TV tuner (doufáme v evropské a ne japonské normě), funkci E-wallet (elektronická peněženka) a infraport (že by kvůli dálkové spoušti na aparátu?). Přístroj podporuje sítě WCDMA a GSM. Jeho fyzické rozměry dělají 64 mm × 123 mm × 9,8 mm a váha 128 g. Suma sumárum, velmi velmi povedená a zajímavá hračka.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!