Poškrábaný displej se sám opraví

Publikováno: 09.04.2012 12:21 | Petr Hájek

Zřejmě každý majitel nějaké drahé mobilní hračky to již zažil - pořídil si nějakého nového digitálního mazlíka, ale ať byl opatrný jak chtěl, stejně má na displeji nepěkné škrábance...

2012-04-09-1

Není snad nic horšího, nežli si koupit drahý gadget, na něj dát neméně nákladné pouzdro, na displej nalepit nepoškrábatelnou fólii a potom zjistit, že po prvním doteku stylu se vám displej i přesto podařilo poškrábat díky kousku prachu vespod zachycenému. Zdá se ale, že tomuto pekelnému tanci s pouzdry a fóliemi bude finálně konec!

Ať vás dlouho nenapínáme, v produkci již je nový typ ochrany displeje, který je schopen menší pokšrábání opravit takříkajíc sám a to do 10 sekund! Za zlepšovákem stojí společnost Toray Advanced Film, jenž nazvala vynález "Self-cure Coat Film”. Můžete si tedy displej škrábat po libosti, stále bude po pár sekundách opět ve své celé a prvotřídní kráse. 

Firma Toray Advanced Film ohledně technologie nebyla moc konkrétní, ale prozradila něco v tom duchu, že ona kouzelná vrstva toho dosahuje “díky vysoké viskozitě, elasticitě a vysoké dosedací charakteristice.” Kdosi z Toray si prý dal ten čas a 20 000x po sobě displej poškrábal a stále to na něm nijak nebylo poznat. 

Vrstva si poradí se všemi typy škrábanců a platí pro ni v podstatě jediné omezení - jakmile vrstvičku něco propíchne skrz, tak pochopitelně nemůže předvést prvotřídní výsledek. Jelikož ale běžně lidé neryjí do svých smartphonů noži a hřebíky, snad to nebude problém... Firma naznačila, že již začala s produkcí ochrany ve velkém, takže je solidní šance, že se novinky dočkáme v praxi snad ještě letos.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!