Postel, která se sama ustele...

Publikováno: 10.06.2012 15:27 | Petr Hájek

...a to prosíme za pouhých 50 vteřin! 

2012-06-10-1

Zdroj: OHEA

 

Člověk samým vzrušením ani nemůže najít radostí písmenka na klávesnici - postel, která se ustele sama, je odvěký sen každého člověka, který si po ránu váží každičké přispané vteřiny navíc. Po ránu člověk obvykle nemá ani čas, ani náladu věci nějak přehnaně uklízet, takže když se činnost zautomatizuje, tím lépe. 

Za dílkem stojí španělský tvůrce nábytku OHEA, který se postaral o to, aby postel vypadala až do stisknutí patřičného knoflíku maximálně neškodně. Vzápětí nato se uvede do pohybu soustava udělátek a pružin, za níž by se nemusel stydět ani šílený vynálezce z Jamese Bonda. 

Ihned po aktivaci vysune samo-stlací postel malé mechanické rameno (ukryté před zvědavým zrakem standardně) a šikovnou mechanickou manipulací se rozprostře vše, jak se patří - přehoz i polštáře.  

Aby se zabránilo trapným příhodám s uživatelem obtěžovaným mechanickým ramenem, které se jej pokouší zastlat do peřin, vybavili konstruktéři model i umělou inteligencí, jenž údajně bedlivě sleduje, jestliže jste již postel opustili a uklízí pouze v příslušném případě. 

Postel i přehoz jsou evidentně cíleny na teplejší oblasti a léto, velmi by nás tudíž zajímalo, jak by novinka zápolila se systémem přehozů, jimiž je nucen se chudák spáč vybavit tehdy, když teplota poklesne pod určitý stupeň... 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!