Potřebujete inteligentní a stylový koš na odpadky?

Publikováno: 22.10.2010 14:53 | Petr Hájek Jsou to právě malé detaily a nezvyklosti, které činí věci unikátními. A takto „zunikátnit" se dá téměř vše - třeba i starý dobrý koš na odpadky.

 

2010-10-22-1

 

Pod pojmem „koš" si obvykle většina mužů představí plastovou nádobu trůnící v rohu kuchyně, do níž se dávají předměty určené k vyhození, popřípadě tu otravnou bestii, která se musí pravidelně vynášet, dozajista jen málokomu ale vytane jako první věc na mysli mechanická novinka v duchu dnešního produktu.

Zatímco do let minulých kraloval mód manuální (pedál, západky, ...), vypadá to, že budoucnost bude někde úplně jinde a již tak velmi jednoduchý proces plnění koše se ještě dále zjednoduší. Připomínáme, že ona technologická změna u novinky spočívá v zabudování pohybového senzoru k víku.

Senzor slibuje inteligentní chování, takže se víko má otevřít pouze tehdy, když člověk chce skutečně něco vyhodit a nikoliv tehdy, když jde právě okolo. Koš má však podporovat i další módy a pracovní režimy. Jestliže právě něco déle vynášíte, umí nechat víko otevřené až půl minuty, což je dost na uklizení většiny zbytků.

Koš je již k mání, stojí 225 USD a pohání jej šestice baterií typu C. Tvůrce se dušuje, že jde o velmi robustní konstrukci, kterou jen tak něco nerozhodí. Po zkušenostech z mnoha veřejných WC a koupelen sice jsme toho názoru, že senzory u podobných udělátek nejsou z nejspolehlivějších, ale třeba se podařilo tvůrcům s podobným problémem takříkajíc „poprat".
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!