Pravé kosmonautické oblečky na prodej

Publikováno: 07.03.2011 14:27 | Petr Hájek

Toužíte po originální výzdobě svého bytu? A co byste řekli na pravé šaty a obleky, které patřily skutečným kosmonautům a proletěly se okolo Země?

 

2011-03-07-1

 


Dávkovač ubrousků sám o sobě moc cennou věcí není. Stačí však, aby se proletěl s kosmickou lodí okolo Země a rázem se jeho cena vyhoupne na 6-8 tisíc USD. Tento kousek příslušenství, stejně jako mnoho dalších, se mimochodem bude prodávat na dražbě u Bonhams (New York a 5. květen).

Celá obchodní událost Space History Sale se koná ku příležitosti 50. výročí od doby, kdy se první Američan (Alan Sheperd na Freedom 7) dostal do vesmíru. V rámci aukce se objeví mnoho zajímavých kousků, o kterých si nyní blíže něco málo povíme.

Tak namátkou, bude tu ruský oblek pro kosmonauty Sokol K, který měl na sobě Alexej Leonov, velitel Sojuzu 19 v čas historické události spojení modulů Apollo-Sojuz (15-19. červenec 1975). Odhaduje se, že dražba začne na 100-150 tisících USD. Také se v nabídce objeví oblek Sokol KV-2 nošený Genadijem Strekalovem (k mání již za 60-80 tisíc USD).

Sběratelé zajímavých artefaktů si nicméně budou moci pořídit třeba také i kameru Apollo 14 Maurer, která pochází ze soukromé sbírky Edgara Mitchella, pilota lunárního modulu u Apollo 14 a mimochodem i šesté osoby chodící po Měsíci (opět za 60-80 tisíc USD). A objeví se tu samozřejmě ještě mnoho dalšího zajímavého...

Hodnocení článku:Komentáře

Bibigloo: recyklované plastové iglú Bibigloo: recyklované plastové iglú O originálních způsobech bydlení mluvíme poměrně často z jediného důvodu - je to snad jedna z nejdůležitějších cest, jakou člověk... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!