Přenosná stylová toaleta na japonský způsob

Publikováno: 04.01.2011 16:08 | Petr Hájek Jen velmi těžko bychom našli v evropské a západní civilizaci konzervativnější přístup k věci, nežli je právě návštěva WC.

 

2011-01-04-1

 


Zatímco ve většině moderních domácností prochází většina místností třeskutou inovací technologickou i jinou (když už nelze něco změnit, tak proč to aspoň originálně nenatřít?), WC je zřejmě jediná místnost v domě, která vypadá dlouhá desetiletí pořád stejně: tedy mísa, toaletní papír, vodní splachovadlo, snad i něco na čtení a čisticí prostředky.

Jistě jste i vy již zaslechli něco o tom, že se k návštěvám WC v Japonsku se přistupuje zcela jinak a nadmíru originálně - před časem se zde začaly šířit (česky doposud nepopsatelná) zařízení, která mají formu miniaturních a směrovaných sprch, jež po provedení potřeby uživatele očistí (je to Japonsko, takže zřejmě i dokonale teplou vodou).

Jak nám dokazují mobilní služby typu ToiToi, přenosná toaleta evropského střihu je jednoduchost sama a dokonale podobná své fixní předloze. Představit si mobilní verzi japonské verze by možná někdo shledával velmi těžkým, ba nemožným - ovšem nebyli by to Japonci, aby nápad nedovedli k formě ryzí technické dokonalosti, jež je, řekněme, minimálně zajímavá.

Japonská firma Fuji TV začala prodávat mobilní verzi této umývací toalety, která tak trochu připomíná jeden lékařský nástroj, to je však pouze mylný dojem. Dle osob, které mobilní zlepšovák vyzkoušely zvládne nádobka jen asi dvouvteřinový čistící proud (pro změnu ledový), takže její majitel musí být rychlý, důkladný a otužilý zároveň. Podobné zařízení se dá mimochodem objednat i na západ od Japonska: třeba na webu Amazon, stojí však 140 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!