Sharp SH-02E - První smartphone světa s IGZO technologií

Publikováno: 17.10.2012 13:33 | Petr Hájek

O displejové technologii IGZO (indium gallic zinc oxide) se poslední dobou mluvilo hlavně v souvislosti s fámami, jenž se vyrojily na síti. Většina z nich totiž tvrdila, že ji bude používat Apple iPad 3 (už víme, že ne) a iPad mini (stále nepotvrzeno).

 

2012-10-17-1

 

První značkou, která se s IGZO modelem pochlubí tedy nebude Apple a ani Samsung, ale někdo mnohem méně nápadný: Sharp. Jeho model nese jméno Sharp Aquos Phone Zeta SH-02E a jde o zařízení určené do podzimní kolekce japonského operátora NTT DoCoMo.

Přístroj disponuje 16 Mpix digitálem, 1,5 GHz quad-core procesore S4 Snapdragon. Dále zde najdeme Adreno 320 GPU, NFC a LTE kompatibilitu. Android Jelly Bean by sem rozhodně sedl, ale operační systém je tu zatím dostupný pouze ve verzi 4.0.

A teď již konečně můžeme obrátit pozornost k tomu nejdůležitějšímu. Co to tedy je IGZO panel a proč byste jej měli chtít? Displej má rozlišení 1280 x 720 pixelů, úhlopříčku 4,9" a nevypadá prý na pohled až tak super, jak by jeden čekal (prvotní srovnání OLED s LCD byl zřejmě větší šok, jak LCD a OLED s IGZO).

Teď ale přijde trumfové eso: díky technologii IGZO je možno dosáhnout efektivnějšího provozu, který byl pro tablety (a tudíž předpokládáme, že to platí i pro smartphony) specifikován jako "až 2,5x delší výdrž na baterie". No, co dodat... Tablety a smartphony držící se 24 hodin v provozu, to by byl solidní kousek pod stromečkem!




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!