Skleněný mobilní telefon od Aston Martin

Publikováno: 29.03.2011 15:49 | Petr Hájek

Jestli má stylovost nějakou svoji esenciální a koncentrovanou podobu, pak nemůže existovat její dokonalejší forma, nežli právě koncept skleněného mobilního telefonu od Aston Martin.

 

2011-03-29-1

 

Pokud jde o standardní produkci firmy Aston Martin, tak ta obvykle stojí za auty, které vzbuzují zároveň závist i úžas. Je tedy jasné, že laťku má firma nastavenou doslova v nebeských výšinách - aby za této situace nějaký mobilní telefon směl hrdě nést logo Aston Martin, musel by vypadat, ale OPRAVDU dobře.

Tento skleněný koncept je zhmotnělou vizí značky Mobiado a je navržen i vytvořen tak, že závist bude bezesporu budit i on. Koncept však nemá být pouze laciným pozlátkem a prodloužením vlivu značky dále od auta - má umět ovládat i řadu funkcí auta, bezdrátově přirozeně.

Stačí, abyste jej měli ve své kapse a rázem se auto automaticky otevře poté, co k němu přistoupíte. Vlastně jej musíte mít u sebe, protože se bez něj do auta nedostanete. Předpokládáme, že představa, že byste si bez něj ani nenastartovali, se už návrhářům zdála příliš. Ale proč ustrnout na půli cesty? Do auta bez klíče se člověk bez zařízení stejně jinak nedostane...

Novinka byla prozatím označena jako CPT002, což není příliš melodické jméno. Přístroj má třeba také umět pouhým pohybem nahrát snímek z digitální kamery na palubě auta na váš blog, takže přátelé vidí, kde cestujete. Zaslechli jsme i něco o změření síly při nehodě, resp. nárazu a poté upravení utažení pásku (nebo zpoždění u airbagů) na patřičnou ideální hodnotu.

Krásné snění, co říkáte? Kdoví, možná jej jednou Aston Martin skutečně realizuje...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!