Solární tetování měnící svoji podobu

Publikováno: 14.08.2011 11:23 | Petr Hájek

Ačkoliv je nový proces umožňující komplexní elektronické komponenty pod kůži zajímavý hlavně z hlediska zdravotního, velmi atraktivní idea to je i pro tvůrce všemožných tetování.

 

2011-08-14-1
 

 

Možnost nechat si zabudovat do těla (a potažmo kůže) něco elektronického je možná již řadu let, ovšem nikdy to nebyl proces nějak zvlášť příjemný pro kůži nebo dané zařízení. Dnes se ovšem některým chytrým vědeckým hlavám podařilo restrukturalizovat obvody tak, aby kopírovaly elasticitu kůže a byly zároveň natolik tenké, že dokonale přilnou prakticky kdekoliv a to bez bolesti, utrpení nebo operace.

Obvody mohou být naneseny na kůži i v podobě jakéhosi interaktivního tetování - jsou z výroby umístěné na proužku a poté, co k nim přidáte vodu, dají se přilepit naprosto kamkoliv, kde drží prý naprosto spolehlivě. Dráty, LEDky a veškerá elektronika se pak chová na kůži pružně a ani nevíte, že zde něco máte.

 

2011-08-14-1
 

 

Zařízení lze vybavit různými detektory třeba právě ohybu - například pro ovládání počítačových her již bylo vyzkoušeno něco podobného s následným bezdrátovým přenosem informace do PC. To je vše zábavné, až roztomilé, ovšem nás na stylově orientovaném magazínu bude zajímat hlavně to, že se dá věc proměnit do podoby perfektního tetování.

Umístit se sem totiž dají solární články, LEDky zářící i měnící barvu, digitální identifikační „psí známky", obvody ukládající energii nebo mnoho typů antén. To mimo jiné znamená obléknutelné počítače, nebo tetování, které ukazuje díky solárnímu článku a LED nějakou měnící se informaci - přesný čas, kresbu dle místa, kam právě jdete apod.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!