Sony chystá na rok 2011 plnohodnotný 3D notebook

Publikováno: 08.09.2010 15:34 | Petr Hájek

Pod pojmem 3D se až donedávna obvykle ze strany výrobce rozumělo, že dotyčný přístroj obsahuje kvalitní 3D akcelerátor, Sony tím ovšem dnes myslí skutečné 3D.

 

 

Firma Sony se před několika dny v Berlíně nechala slyšet, že zamýšlí připojit se k několika málo dalším společnostem, které u svého produktu umí zpřístupnit rozlišení 1080p ve 3D. Prototyp podobného notebooku byl k vidění na akci IFA Electronic Show a je to samozřejmě ten sám model, který bude předmětem i dnešního článku.

Kdo by očekával nějakou extra složitou funkci, tak bude zřejmě překvapen zjištěním, že vše sestává z jedněch aktivních brýlí a tlačítka s všeříkajícím nápisem „3D". Zobrazování funguje tak, že se ve velmi rychlém sledu střídá obrázek jen pro levé a poté jen pro pravé oko + ty se navíc vždy proloží prázdnými screeny, aby netrpěla výsledná kvalita 3D výstupu.

Aby tedy notebook zvládl aspoň 60 Hz u 3D videa a her, musí být schopen spočítat a zobrazit v režimu 3D zpracování 240 snímků za vteřinu (Hz). Sony neuvedla, jaký grafický čip používá a naopak uvedla informaci, že se finální produkt může kapku klidně lišit od toho, jaký byl předváděn. Je nicméně příjemné vědět, že navzdory vysoké ceně si moderní technologie nacházejí cestu i do uživatelského mainstreamu.

A jaké hry se předváděly? Jmenovitě šlo o tyto kousky: Tumble, The Sly Trilogy, Mortal Kombat, Virtual Tennis 4, Killzone 3, Super Stardust HD, The Fight, Motor Storm Apocalypse a MLB Baseball. Při skutečném uvedení na trh se dá přirozeně očekávat podpora i pro tuny jiných.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!