Sony Ericsson Xperia Pureness X5: Revoluční telefon nebo produkční omyl?

Xperia Pureness
Xperia Pureness v celé své kráse.
05.01.2010 01:00 | Michal Novák

Společnost Sony Ericsson na podzim minulého roku avizovala "revoluční" telefon z velmi elegantní rodiny Xperia. Nyní přichází Sony Ericsson Xperia Pureness X5 na český trh a budí rozporuplné reakce.

Měla to být superstylovka, kterou si bude moct dovolit jen top skupina uživatelů. Ta druhá část se díky ceně pohybující se lehce nad hranicí 15 tisíc Kč vcelku podařila. Pro srovnání podobné peníze stál ASUS EEE S101, když přišel na trh (jako luxusní a dobře zpracovaný model běžných "Éček").

Telefony z dílnen Sony Ericsson jsou většinou hvězdami s obrovským tržním podílem. To vše díky dokonalému křížení decentního vzhledu a uživatelské přívětivosti a použitelnosti samotného zařízení. A přesně zde naráží nová Xperia. V boji za dobytím nového tržního segmentu - stylových telefonů designeři vsadili na klasický "krabičkový" vzhled tolik typický pro starší modely Sony Ericsson. A přesně to je tím, co sráží novou Xperii Pureness na kolena.

Nový telefon, hi-tech prvky jako inteligentní klávesnice a tolik revoluční průhledný display zasazené do dnes již oldschoolového provedení klasických Sony Ericssonů. Působí trochu jako nepovedený experiment s manipulací s DNA při klonování nebo dílo nevkusného tuzingového studia. Za to může především dnes již nezvyklý poměr mezi malou obrazovkou a velkou klávesnicí.

To, že se opravdu nepovedlo dokládá i níže přiložené marketingové video, které se snaží působit tak čistě, až je docela prázdné.Technologie si zaslouží obdiv, celkový dojem je však rozpačitý. Udělejte si vlastní názor na nový Sony Ericsson Xperia Pureness X5 sami. Líbí se Vám?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!