Sony PlayStation Vita

Publikováno: 09.12.2011 13:44 | Petr Hájek
Nová stylová herní konzole od Sony se blíží...
2011-12-09-1

Opravdu, bude tu totiž co nevidět. 17. prosince dojde k uvedení v Japonsku a 22. února v USA a Evropě. A musí se nechat, že Sony na posledním prototypu z léta silně zapracovala. Tak jak se blíží den uvedení, mělo několik zahraničních redaktorů to štěstí popatřit na konzoli zblízka, zahrát si a dokonce s ní nafotit i pár snímků, které by se nyní měli nalézat někde okolo těchto řádků.
2011-12-09-1

Šťastlivci, kteří si mohli s konzolí i pohrát, se shodují opakovaně zhruba na stejné věci - Sony PlayStation Vita sedí stále perfektně do ruky a člověk je v první chvíli ohromen multifunkčností daného zařízení. A co že to vlastně konzole nabízí? Hardwarové zázemí má dost slušné na to, aby vám v mobilní verzi naservírovala hry ve vizuální kvalitě cca Sony PlayStation 2. 
2011-12-09-1

Novinka má 4,3“ displej a podporuje online multiplayer. Pravidelně dojíždějící osoby oceňující kvalitní zábavu tak opět mají o čem přemýšlet... Co by to ale bylo za konzoli bez pořádné sbírky softwaru, že ano! Naštěstí se rozhodla firma Sony tuto stránku nepodcenit, takže je spolu s uvedením slibována i „největší sada a kolekce her, jakou kdy mobilní svět viděl“. No uvidíme, každopádně Sony by bylo samo proti sobě uvést jen pár starých remaků Tetrisu...
2011-12-09-1

Přístroj má 4jádrový procesor, 2 aparáty a dle prvního 2hodinového testu her poskytuje konzole to, co od ní většina lidí očekává v první řadě, totiž zábavu a rozptýlení. Výběr titulů při testu též napovídal, že Sony pokryje všechny žánry: byla tu střílečka Resistance: Burning Skies, akce Ultimate Marvel vs. Capcom 3 nebo Unit 13 (3D akce) a Escape Plan (zajímavý ČB puzzle). 
2011-12-09-1Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!