Stylová košile ve spreji

Publikováno: 23.09.2010 15:48 | Petr Hájek Aneb namalujte si po ránu po vzoru graffiti na tělo, co jen chcete...

 

 

Jedna z nejnudnějších věcí se šaty spojenými je jejich oblékání a svlékání, které u komplexnějších modelů zabere klidně řadu minut. Těžko říci, zda byly hlavní motivací pro vědce stojící za tímto projektem v první řadě lenost, touha inovovat nebo něco na způsob recese, tak či onak šaty ve spreji jsou tu a lze je nanášet dle fantazie.

Vědci z Imperial College v Londýně použili pro svůj sprej směs bavlny, polyesteru, plastů a látek udržujících vše v tekutém stavu. Spreje samozřejmě mají nejrůznější barvy i jejich odstíny, takže skutečně kreativní osoby mohou mít na každou z akcí jiný model. Rovněž společensky trapné vyjádření směřované na vaše natrhnuté šaty okamžitě spravíte jediným přešplíchnutím někde v koutě.

Kdo by snad čekal, že je model stále mokré povahy, tak toho musíme uklidnit - jakmile jednou přischne k tělu a vy si jej sloupnete, chová se jako každé jiné šaty, které jde klidně i vyprat apod. Je pravda, že textura zdálky působí kapku hrubě, což se nehodí na všechny situace, ale aspoň občas, proč ne?

Látka ve spreji je výsledek deseti let zkoumání na tomto poli, takže vědci doufají, že se jim celý nápad podaří co nejdříve zkomercializovat. Jak vypadá nanášení na lidské tělo (a specificky šumnou nahou dívčinu) se můžete přesvědčit ve videu za článkem:

Video: http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/8007246/Spray-on-clothing-in-a-can-to-be-launched.html

Hodnocení článku:Komentáře

Jak si zpříjemnit sobotu večer? Grilujte Jak si zpříjemnit sobotu večer? Grilujte Pracovní týden dá jednomu pořádně zabrat, a tak není od věci naplánovat si na víkend nějaké příjemné povyražení. Nemusí to... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!