Stylová sluchátka pro sportovce

2010-01-21a
21.01.2010 13:37 | Petr Hájek

Ne snad, že by člověk měl vždy dělat několik věcí najednou, v práci si toho jistě užijeme všichni dost. Na druhou stranu ale, některé činnosti si o doprovod další přímo říkají - kupříkladu taková muzika k večernímu joggingu sedí jako ulitá.

Během let své existence si firma Sennheiser získala respekt mnoha nahrávacích studií i audio-profesionálů a to zejména díky perfektním mikrofonům a sluchátkům. Adidas je pro změnu firma, která je odjakživa symbolem sportovního vybavení. Takže co vzniklo poté, co dali hlavy dohromady dva symboly své branže? Sluchátková série CX-680!

Obě firmy spolupracují na vývoji celé řady sluchátek pro sportovce, nás dnes ovšem bude zajímat modelová řada CX-680 určená specificky pro atlety (i amatérské samozřejmě). V celé sérii nalezneme celkem 4 typy sluchátek: Dvoje jsou tradiční pecky, jedny s klipy za uši a třetí ve stylu „neckband".

 

 

Všechny 4 modely jsou odolné proti vodě (a tedy i potu), takže klidně můžete i zmoknout. Kabel je tvořen kevlarovým vláknem z něhož se dělají neprůstřelné vesty, prošoupání tedy určitě nehrozí. Všechny typy by údajně rovněž měly disponovat snadno dostupným ovládáním hlasitosti.

Frekvenční odezva je slušných 18-20 000 Hz a maximální hlasitost 120 dB. Dle zkušeností zahraničních testerů, kteří měli možnost sluchátka vyzkoušet, dominuje všem názorům absolutní spokojenost. Sluchátka údajně drží jako přibitá a jejich zvuk je prý až překvapivě kvalitní. Tak co říkáte, není to tip na zajímavý dárek?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!