Stylové LED žárovky

Publikováno: 18.11.2011 14:08 | Petr Hájek

Stylových může být v bytě mnoho věcí a jedna z těch méně nápadných je i natolik obyčejná věc, jakou je žárovka...

 

2011-11-18-1
 

 

Tyto žárovky pochází od německé firmy Ledo a staví na technologii LED. Mají běžný závit, jako ta nejobyčejnější 30 let stará žárovka, takže je zasadíte prakticky kamkoliv. A věřte nám, že pokud to myslíte se stylovostí v domácnosti jen trochu seriozně, minimálně to po přečtení dnešního článku a seznámení se s novinkou začnete zvažovat.

 

2011-11-18-1
 

 

LED žárovky jsou vytvořeny z hliníku a obsahují 11 super-svítivých LED šikovně rozestavěných po celém těle tak, že žárovka v úhrnu svítí pod úhlem 330°. Suma sumárum, namísto běžné žárovky tato spotřebuje ke srovnatelné míře osvětlení (uvažujme 60 W klasiku) pouze 11 W. Tedy výkon velmi srovnatelný s dnes běžnými zářivkami a všelijakými jinými spořícími osvětlovadly.

 

2011-11-18-1
 

 

Asi si kladete otázku, proč mají žárovky takový tvar, jaký vidíte na fotce? Dotaz je to velmi správný a jak už asi tušíte, není to jen tak nějaká náhoda. LEDky jsou takto uspořádány a rozestaveny schválně, aby docházelo k maximálně efektivnímu rozptylování na světlo a teplo přeměněné energie do okolí.

 

2011-11-18-1
 

 

Žárovka z LED má slibovanou životnost 80 000 hodin, což prý odpovídá zhruba 80 letům při běžném domáckém používání (!). Jelikož u žárovek nebyla pro jistotu zmíněna cena, předpokládáme, že bude natolik vysoká, že byste za ni měli po všech těch 80 let každý rok několik nových žárovek vyrobených starou technologií...

 

2011-11-18-1
 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!