Stylový Android OS tablet ICE Smart 5

Publikováno: 06.08.2011 10:53 | Petr Hájek

Drtivá většina dnešních tabletů má úhlopříčku 7-10" kvůli pohodlnému čtení a práci. Dnes představený model je ovšem výjimka: podobně jako třeba Dell Streak má displej pouze 5" velký kvůli mobilitě.

Firma Latte Communications právě představila další pohledný přírůstek do svého portfolia produktů. Jde o 5" zařízení běžící na Android OS, které je sice technicky vzato tablet, ovšem stejně tak byste o něm mohli tvrdit, že je to multimediální přehrávač, herní konzole nebo e-čtečka elektronických dokumentů.

 

2011-08-06-1
 

 

Tak či onak, z ICE Smartu 5 si možná nezavoláte, to ale nijak nesnižuje jeho kvality. Cena je také zajímavá, takže Apple iPod má nového konkurenta v každém případě. Na zařízení si smíte přehrát prakticky libovolný multimediální soubor a to ve formě videa i audia. Při přehrávání se ale nemusíte omezovat jen na 5" displej, zařízení má výstup na HDMI panel/monitor, takže pokud máte kde, milerád vám přehraje video i ve formátu 1080p.

 

2011-08-06-1
 

 

Další sbírku vlastností doplňuje microSD karta, USB porty a displej rozlišení 800 x 480 pixelů. Displej je pochopitelně dotekový a zvládne i vícenásobné doteky (užitečné pro některé ovládací triky a hry). Přístroj běží na Android OS 2.3 (přezdívaný Gingerbread) a kromě 8 GB úložného prostoru má 800 MHz procesor s jádrem ARM 11.

 

2011-08-06-1
 

 

Oproti iPodům má přístroj navrch v tom, že obsahuje také Wi-Fi modul, takže internetovému browsení v domácí síti, v práci nebo v kavárně taktéž nic nebrání. Suma sumárum vše za 190 USD není špatná nabídka. I po své stylové stránce je přístroj takříkajíc „sympaťák".
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!