Stylový smartphone Sony Xperia SL

Publikováno: 20.08.2012 13:00 | Petr Hájek

Nový smartphone od Sony bude po hardwarové stránce v podstatě pouze lehce přepracovaným modelem Sony Xperia S, přesto ale nabídne několik zásadních věcí navíc.

 

2012-08-20-1

Zdroj: Sony 

 

Model Sony Xperia S byl hlavní zbraní Sony pro první polovinu letošního roku. Když jeho tvůrci dospěli k závěru, že se již neprodává natolik dobře, jak by měl, závěr byl jednoznačný - je třeba sérii inovovat natolik, aby se opět pro lidi stala atraktivní. A tak vznikl model Sony Xperia SL. Jak to dnes bývá v mobilní branži takřka pravidlem, zprvu se o něm jen tu a tam objevila nějaká uniklá informace nebo fotka, dnes tu je ale poprvé oficiálně.

Abychom si nalili čistého vína, Sony Xperia SL není od modelu Sony Xperia S nijak radikálním odklonem. Máme tu, pravda, pár nových barev - hlavně šedá a růžová jsou zajímavé, jelikož Sony Xperia S existoval pouze ve verzích antracit a běloba. Pouzdra, design i velikost a váha však zůstala shodná u obou modelů.

Kdybychom se bavili o hardware, tak Sony Xperia SL si zachovává 4,3" HD displej viděný již u Sony Xperia S a také 12,1 Mpix zadní aparát, ale je zde lepší procesor: dual-core Snapdragon S3 vytočený na pěkných 1,7 GHz. Kromě toho zde najdete samozřejmě i Android 4.0 Ice Cream Sandwich takříkajíc přímo z krabice.

Zatím ještě není známo, kdy se novinky dočkáme na trhu nebo na kolik přijde, ovšem dá se s jistotou hraničící se 100 % předpokládat, že to bude na akci IFA 2012, jenž se chystá na konec tohoto měsíce. No a samozřejmě tam nebude k vidění pouze tento model, ale i řada dalších novinek z mobilní branže: od tabletů, až po smartphony.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!