Světelné brýle proti depresi

Publikováno: 11.12.2011 11:35 | Petr Hájek

Sluneční brýle dělají vše tmavším. Je tedy jen a jen logické, že brýle veselé budou vše zesvětlovat!

2011-12-11-1

Na světě snad není známějšího stylového doplňku, nežli jsou právě sluneční brýle. Existují v tolika formách a typech, že by to vydalo na počet srovnatelný snad jen s počtem zrnek písku na všech plážích světa. Sluneční brýle ale mají jednu zásadní nevýhodu - pouze a výhradně vždy jen vše ztmavují, což může být někdy a pro někoho docela zásadní problém... 


Doktoři dnes u řady lidí pozorují poruchu chování označovanou jako SAD, aneb Seasonal Affective Disorder (něco jako “Sezónní afektivní porucha”). Při ní jde o to, že danou osobu přepadají deprese a úzkostné stavy, jelikož je kolem nich tma, brzy se stmívá a tak celkově vše působí smutněji. Postihuje i normálně jinak šťastné lidi a léčí se často světelnou terapií. K jejímu provozování (i prevenci) ale prý můžete použít i dnešní zařízení.


Osoby, které to chtějí zkusit, si mohou pořídit Brýle Sequinetic Reverse Sunglasses a s těmi pak lze aplikovat terapii i v rámci vlastních snah. Prostě si je nasadíte jako každé jiné brýle, ihned poté si ale zřejmě povšimnete jedné zásadní rozdílnosti: namísto stínění očí vám do nich Sequinetic Reverse Sunglasses naopak jasně svítí. Je tu totiž umístěno celkem 6 ultra-jasných LED diod okolo očí.

Dle tvůrců stačí prý půlhodinka denně, aby vám připadaly i jinak velmi depresivní části roku mnohem snesitelnější a pohodovější. Zájemci o Sequinetic Reverse Sunglasses budou muset vysázet na dřevo 60 USD, za něž pak dostanou pár těchto brýlí vyvedených jednou v šedé (he, veselost sama...) a jednou v červené. Nedá se jim určitě upřít jistá originalita, na ulici v nich ale asi nevyrazíte... Potěšily i baterie v ceně.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!