Tabeo Toys 'R' Us: tablet hlavně pro děti

Publikováno: 11.09.2012 13:18 | Petr Hájek

Věcí zaměřených na děti je na dnešním trhu poměrně mnoho, převážně se ale jedná o drobnosti zde obvyklé a převládající - tj. šatstvo, knihy, jídlo apod., ovšem techniky zaměřené čistě na nejmenší až takové množství není. Nyní by se to ale mohlo s Toys 'R' Us tabletem změnit...

 

2012-09-11-1

Zdroj: Dvice 

 

Jestliže už máte po krk toho, jak si vaše ratolesti neustále půjčují váš iPad nebo Galaxy Note právě tehdy, když si váš šéf vzpomene na nějakou domácí práci navíc, možná je na čase, zamyslet se a zkusit jim pořídit něco určeného výhradně a přímo pro ně.

Novinka nese jméno Toys 'R' Us Tabeo a jde o tablet již od prvního pohledu cílený na nejmenší. Zařízení běží na Android 4.0 Ice Cream Sandwich a díky svým barvám a zajímavé vizáži bude jistě mládežníky okolo vás přitahovat přímo magicky. 

Po hardwarové stránce není zařízení právě trhač hardwarových rekordů, ty ale snad ani nebudou potřeba pro těch pár základních věcí a nenáročných her... Tablet Toys 'R' Us Tabeo má displej úhlopříčky 7", 1 GHz ARM Cortex A8 procesor a 1 GB RAM.

Co je důležitější, zařízení se prodává za 150 USD s již asi padesátkou předinstalovaných aplikací a her pro děti, takže nuda za delších cest nebo deště na dovolené opravdu nehrozí. A výdrž? Okolo 10 hodin při běžné operaci a 7 hodin při přehrávání videa.

Přístroj má dvě videokamery/aparáty, připojuje se k vnějšímu světu skrze Wi-Fi a má i HDMI port a SD slot. Mimochodem, dětský tablet se dá vypnout na dálku z toho vašeho a lze zde i blokovat nežádoucí činnosti jako třeba procházení webů atd. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!