The Silhouette

Publikováno: 01.11.2011 13:29 | Petr Hájek

Skutečná levitující lampa do pokoje či pracovny.

 

2011-11-01-1

 

Designérka Angela Jansen znovu vynalezla klasickou lampu, má jeden na jazyku... Design evokuje vzpomínky na klasické lampy staré desítky let, až století, ovšem jakmile uvidíte levitující horní část, je vám jasné, že zde úřadovala zkušená designérská ruka. V souvislosti s lampou také platí to, co řekl Arthur C. Clark: „Každá dostatečně rozvinutá technologie je k nerozeznání od magie" a upřímně - nenapadlo vás jako první věc říct si: „To není možné?!"

 

2011-11-01-1

Ještě, než se budeme věnovat technologii, zastavme se na chvíli u koncepce, obsahu a formy. Lampa stojí na ručně vytvořeném stojánku ze dřeva (v černi), k němuž vede běžný kabel. Spodek je lesklý, kónicky tvarované stínítko ale bylo naopak vyrobeno z černého matu. Vnitřní část levitujících polovin je perlově bílá.

 

2011-11-01-1

Co způsobuje levitaci lampy není černá magie, ale integrovaná levitační technologie. O co jde? Bez přílišného zabíhání do detailů - součástí konstrukce jsou i elektromagnetické komponenty se složitým ovládacím systémem. Také díky faktu, že lampa používá nejnovější LED technologie, je její spotřeba relativně velmi nízká (3-15 W ani nestojí za řeč). Prostým dotekem lze světlo regulovat na intenzitu, jakou chcete.

 

2011-11-01-1

 

A na závěr něco ke specifikacím: kabel má 2 metry a standardně je v dodávce EU koncovka, což je v dnešní Amerika-only produktové společnosti rozhodně milé. Lampa zvládne intenzitu osvětlení 300 luxů. Zatím vše skvělé, což? A jak jistě již tušíte, teď přijdou špatné zprávy, vlastně je jenom jediná: cena skoro 1 000 EUR za lampu se může zdát většině lidí kapku moc, byť by šlo o ten nejoriginálnější kus na světě...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!