Tři nejluxusnější MP3many na světě

Publikováno: 10.02.2010 16:39 | Petr Hájek

Patrně každý muž (a dokonce i ten, o techniku se nijak zvlášť nezajímající) již jistě narazil na fenomén nazvaný „MP3man". Tato malá elektronická zařízení v první řadě přehrají svému majiteli digitální hudbu v nejrozšířenějších formátech, mají ale obvykle i řadu dalších zajímavých funkcí. My jsme si však položili otázku - jaké MP3many jsou ty nejluxusnější na světě?

Je faktem, že MP3 dnes přehraje již kdeco, nebude to dlouho trvat a podobné funkce budou jistě nabízet i toastovače. My se ale omezíme na tradiční jednoúčelové typy.

1. TrekStor i.Bit Organix

Poprvé byl tento nádherný kousek k vidění na CeBITu 2006, kde vzbuzoval zaslouženou pozornost. Přehrávač je také zajímavý tím, že se jedná o jeden z vůbec prvních luxusních MP3manů na světě. Zařízení je vyvedeno v 18karátovém zlatě a pokryto 63 jednokarátovými diamanty. Cena 20 000 USD není nijak přehnaně nízká. A co že za ni zákazník získá? 1 GB místa, výdrž 25 h (je tu LiPol akumulátor), dále FM tuner, surround zvuk díky efektu SRS WOW a nechybí ani audio-záznamník pro hlasové poznámky.

 

2. Douglas.J Presidental

Pokud si někdo objedná tento hyper-luxusní kousek od londýnské firmy Meng Duo Ltd., je vzápětí dotázán, zda chce spíše zlato bílé či žluté. Rovněž následuje dotaz na téma, v jaké konfiguraci si přeje uspořádat diamanty na čelní straně zařízení. Přehrávač v ceně bratru 45 000 USD obsahuje 1 GB místa, displej schopný zobrazit 65 tisíc barev, podporu mnoha audio i video-formátů a dokonce je tu ruční dovoz „zdarma" kamkoliv na světě. Cena rovněž zahrnuje prestižní členství v klubu „Class 85", které zpřístupňuje některé exkluzivní kluby.

 

 

3. iDiamond

Na akci „Feast of Albion" se mihla kromě jiného také tato luxusní variace na Apple iPod Shuffle. Od svého standardního kolegy se liší sice v jediné, o to však zásadnější věci - celé jeho tělo je vykládáno diamanty. I tentokrát se jedná o 18karátové zlato, jež je doprovázeno 430 diamanty na iPodu a dalšími 118 na sluchátcích. Ačkoliv „syrová" cena materiálů dělá kolem 40 000 USD, cena reálná bude ještě znatelně větší, jelikož se jedná o jediný unikát. Mimochodem, dodejme pro zajímavost, že v dotyčné aukci se kromě tohoto MP3manu ukázal rovněž i Jaguar XJ a VIP vstupenky na představení Pink Floyd s Dark Side of the Moon.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!