Tub-E: Vana pro třetí tisíciletí

Tub-E
Vana třetího tisíciletí Tub-E.
07.01.2010 18:30 | Petr Hájek

Ačkoliv dnes většina lidí dává z čistě časových důvodů před koupelí přednost sprše, přesto se jistě i dnes najdou jedinci, kteří ocení stylové koupání a futuristický kus nábytku v jednom.

Pokud byste vanu Tub-E zahlédli z dálky, zřejmě byste si ji spletli s nějakou hypermoderní sochou – nesymetrické schůdky, nezvyklý tvar koupací nádoby, zkrátka nic, co by v jednom navozovalo představu poklidného máchání se ve vodě oblíbené teploty. Pokud ale přijdete blíže, zjistíte, že před sebou máte poctivou vanu – ovšem s několika specialitami navíc.

Tub-E sice vypadá jako typický moderní trumf formy nad praktičností, nicméně pokud vaně odpustíte její neobvyklé rysy, odvděčí se vám spoustou příjemných detailů a (většinou hi-tech) maličkostí, které dělají z koupání skutečně nevídaný zážitek, aneb kde jsou časy koupání jen s novinami či knížkou!

Předně, ohřívač pod sedací částí je termostaticky kontrolován, po celou dobu koupání je tím pádem zajištěna dokonale přesná teplota, takže uživatel se může soustředit na relax, čtení (či co ve vaně obvykle provádí) bez toho, aniž by musel každých pár minut přilévat vodu. Máme tu ale také automatické plnění, vyprázdnění, čisticí cykly, nemluvě o schopnosti přidat různé koupací oleje při napouštění.

Zatím Tub-E vypadá jako naprosto dokonalá vana, musíme ale podotknout, že celý tvar na nás působí kapku nepohodlně, vlastně VELMI nepohodlně. Vanu zkonstruovala v nerezové oceli i mědi firma Wild Terrain Designs a zatím neuvedla, kolik stojí. Celkové rozměry zabrané v koupelně by však byly 1200 x 1200 mm, 2500 mm i se schůdky.

Tub-EPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!