Videohry ovládané proudem moči již v prvních podnicích

Publikováno: 29.11.2011 12:44 | Petr Hájek

Ovládání videoher mělo dodnes vždy jasně daná pravidla - zájemce o virtuální zábavu musel sáhnout po joysticku, gamepadu, dotekovém displeji nebo klávesnici. V Londýně ovšem plánují jeden nezvyklý projekt, v jehož rámci budete ovládat hru vlastním proudem moči.

 

2011-11-29-1

 

Herní reklamu a hry žijící z ní (i z tradičních drobných poplatků) dnes najdete prakticky všude - hlavně web je jich plný ve všech formách. Hry a zábava se na nás tlačí doslova ze všech stran, takže dnes klidně najdete nějaké hříčky i v TV, mobilech a podobné elektronice. To ale pořád nic není ve srovnání s podnikem The Exhibit Bar v Balhamu, kde si můžete zahrát 3 hry pokaždé, když jdete na WC...

A jak to vše začalo? Někdo si všiml, že muži tráví v hospodě spoustu času. No a poté bylo zjištěno ještě dalšími průzkumy (raději ani nechceme vědět, jakými a kde), že průměrný násoska močí v hospodě nějakých 55 vteřin. No a jelikož celou tuto dobu nezírá na reklamu ve hře, ale nudí se nad pohledem na holou zeď, nabídlo se samo řešení, které na 100 % uspokojí všechny zúčastněné! Hráči se budou trumfovat, kdo si vymočil vyšší skóre a provozovatel zase vydělá nějaký ten šesták.

Jeden ze spoluzakladatel celého projektu, Gordon MacSween si zpočátku prý nebyl jistý, zda je to celé dobrý nápad, jak se ale následně přesvědčil z testovacího provozu, odezva byla jasně pozitivní, takže Gordon zavětřil příležitost i originální možnost výdělku. A z čeho jsou hry placeny? Před i po hře se objeví reklama na drink, který můžete dostat u baru.

Na konci hry jsou hráči vyzváni, aby své skóre vydali i na Facebooku nebo Twitteru a do online žebříčku, takže si to na body můžete virtuálně rozdat s kýmkoliv na světě. Herní jednotky vypadají jako 12" LCD displeje umístěné nad mušle a jsou tu hry typu Trivia (otázky a odpovědi), Lyžování a Hašení ohně (jak vkusně stylové!).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!