Vybíráme dálkově ovládaný RC model

Publikováno: 13.08.2012 21:03 | PR

Známé úsloví o tom, že mezi muži a kluky je rozdíl pouze v ceně jejich hraček, si můžete snadno ověřit na tom, že si obě řečené věkové skupinky vezmete do prvního obchodu s dálkově ovládanými modely. Již nyní si můžete vsadit, že je odsud nedostanete ani heverem...

Dálkově ovládané modely (RC) jsou nabízeny v řadě kategorií. Pro začátek je dobré si ujasnit, zda dáváte přednost osvědčeným autům či tankům a motorkám, nebo něčemu exotičtějšímu jako jsou letadla, vrtulníky nebo lodě. Další důležitou věcí pak rozhodně je, rozhodnout se, zda si zvolíte raději model již kompletní a připravený k akci, nebo spíše stavebnici, jíž je nutno si jako polotovar svépomocí dokončit.

Ti skuteční RC amatéři by to napoprvé určitě neměli přehánět a jako první model by si měli zvolit sami (nebo jako dárek někomu třeba) takový, jenž ještě nedosahuje nejvyšších rychlostí. Zpočátku by totiž měli nejdřív dokonale vypilovat techniku a teprve až pak pro ně nastane správný čas i pro selekci ve sféře nejrychlejších kousků.

Zvýšenou pozornost pak věnujte letadlům. Když zde váháte mezi tím či oním modelem, nezapomeňte, že některé modely jsou vhodnější spíše na venkovní radovánky a jiné zase na prohánění v paneláku. RC letadla totiž využívají jak spalovacích motorů, tak i elektromotorů. A měli byste též pamatovat na onu věc, že zde ceny začínají na 699,- Kč.

RC ryba

Zdroj: RC létající ryba, www.rc-rcmodely.cz

Navzdory své dovednosti létat, jsou velmi oblíbené RC vrtulníky oceněny již od 499,- Kč a rozhodně bodem k dobru pro ně je, že toho poměrně dost snesou. Nemusíte se tedy bát pádů. Samozřejmě, vrtulníky jsou kapku náročnější na ovládání a prostor, třetí rozměr je třetí rozměr...

RC Vrtulník

Zdroj: RC vrtulník, www.rc-rcmodely.cz

Akčnější povahy by zase pro změnu měla nadchnout jízda s RC tankem. Důvodem k jejich výběru jistě bude pro řadu mužů to, že si mohou dále ovládat věž, hlaveň a u některých typů dokonce i střílet kuličky! Pořízení tanku bude znamenat minimálně 699,- Kč investici.

RC tank

Zdroj: RC tank, www.rc-rcmodely.cz

Náročnější zákazník však může sáhnout i po RC motorce. Moderní RC modely od 899,- Kč nabízí nejen ovládání samotné motorky, ale rovněž i jejího řidiče, což je často nutnost, jestliže chcete provozovat skutečně maximálně realistickou a efektní podívanou.

RC motorka

Zdroj: RC motorka, www.rc-rcmodely.cz

Pakliže je pěkné počasí a máte při ruce potok, rozhodně stojí za úvahu také nějaká ta RC loď. Jejich ceny začínají již na 790,- Kč. Když do nákupu investujete vyšší peníz, smíte si vybrat z celé řady modelů - od vojenských, přes plachetnice, až třeba po jachty a vodní skútry. RC lodě jsou nabízeny s pohonem na elektriku, se spalovacím motorem, i bez motoru.

RC loď

Zdroj: RC loď, www.rc-rcmodely.cz

Suma sumárum, velmi bychom se divili, kdybyste jakéhokoliv muže poblíž podobným dárkem urazili...

Vytvořeno ve spolupráci s e-shopem www.rc-modely.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!