Vyhoďte staré navštívenky...

Publikováno: 24.05.2011 14:53 | Petr Hájek
...video-vizitky jsou tu! 
2011-05-24-1

Ačkoliv se dnes nacházíme v maximálně digitalizované době, ještě pořád se v mezilidských kontaktech docela daří některým starým tradicím a zvykům - a jedním z nich jsou i vizitky. Jsou stylové, prestižní a působí rozhodně profesionálnějším dojmem, nežli prohlášení: "Taste mobil, já vám býmnu přes blůtůs ajdýčko!"


Elektronická verze navštívenky má ale také své četné neduhy. Tak třeba, potřebuje energii při zapisování i čtení, je řádově tlustější, nežli běžná navštívenka a to nemluvíme o tom, že když vám zmoknou v kapse, máte po elektronice. Je tu i stránka finanční, přece jen za cenu jedné té digitální pořídíte stovky obyčejných.


I když by se mohlo zdát, že negativa zvítězí, pozitiva budou možná přece jen v přesile: novinka disponuje 2 GB úložného prostoru, malým displejem a malým reproduktorem. Nic vám přirozeně nebrání ani v tom, nechat si zde zobrazovat pouze starý dobrý text, ale to by bylo tak trochu mrhání kapitálem - podobné udělátko si přímo říká o pořádný prezentační klip a zobrazení důležitých informací nějakou líbivou formou.


Je tu ale i další stránka věci - podobná navštívenka je sice zajímavá, ale jakmile jí dojde "šťáva", pak se z ní rázem stává anonymní kousek elektroniky. Poctivá vizitka je zkrátka na věčné časy. Zda si tedy vybrat spíše jednu vizitku za několik set anebo si jich několik set udělat za cenu jediné, to už je dilema, které si budete muset vyřešit sami...

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!