Tequila DeLeón Leona

Publikováno: 01.04.2013 12:52 | Petr Hájek

Jednou z nejznámějších věcí, jakou exportuje Mexiko, je tequilla, která je na menu prakticky i v tom nejzapadlejším lokálním baru. Je ale také pravdou, že navzdory všeobecné popularitě tequilly, v omezených edicích nebývá na rozdíl od jiných typů lihovin (whisky, koňak, ...) až tak častým návštěvníkem.

2013-04-01-1

Zdroj: DeLeón

Tequilla se nicméně nijak neliší od jiných typů lihovin ani po této stránce, jelikož i tento nápoj má svoje produkty určené pro extra-bohaté, jenž si běžný člověk od nás do drinku rozhodně nepřidá. Ale kdoví, třeba jednou ano?

Kdybychom se měli bavit o opravdu jen VIP tequillách, pak si rozhodně musíme jmenovat nedávno uvedenou láhev Jose Cuervo Edition, také však Hacienda La Capilla (mimochodem nejdražší láhev tequilly na světě) a řeč musí určitě přijít i na láhve Dos Lunas.

2013-04-01-1

Zdroj: DeLeón

Co se týče produktu dnešního, ten je pojmenován DeLeón Tequila Leona a jak to tak vypadá, bude to nápoj určený jen pro ty nejnáročnější zákazníky, protože je vyroben výhradně z Weberovy Agáve, nemluvě o mixu nejlepší výběrové vody Mexika hned z trojice pramenů, což pospolu dává vzniknout skutečnému unikátu oceněnému sumou 825 USD.

Tequillu utváří nejen její suroviny, ale i celý destilační proces, jenž je stejně důležitý pro konečnou výběrovou chuť. Nuže, tento nápoj po stočení stárne a zraje 34 měsíců, čímž si získá unikátní odstín chuti.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!