Testováno na redaktorech: Loubou'Tin from Chinatown

Publikováno: 19.04.2013 08:40 | Jiří Hofbauer

Říká se, že nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci. Ten kdo investoval do kvalitní košile, saka, parfému, hodinek, bot, alkoholu to rčení může jen potvrdit. Pokud nehrajete na kvantitu, ale na kvalitu užitnost dáte nám za pravdu, že se vyplatí obětovat peníze do něčeho co míníte dlouhodobě a intenzivně užívat. Jistě jsou věci co lze koupit za mrzký peníz, aby vydržely jednu sezónu případně konkrétní akci. Co se nevyplácí odrbávat jsou boty. Žádné. Ať ty v kterých se honíte za lepší kondicí nebo ty, v kterých potíte krev za vyšší výdělek.

Pokud jste někdy zvažovali o koupi dokonalé repliky bot 1:1 Christian Louboutin ukážeme vám co za 3 990 CZK můžete očekávat. Nasaďte rukavice a respirační roušky. Je to silná káva.

IMG_0345

Ve středu se nám do rukou dostal doslova zdraví i stylu škodlivý materiál, který se ale tvářil světově. I tak trochu byl. Obletěl půlku světa aby doputoval z Číny do České republiky. Obsah ale už tak hvězdný nebyl. Něco nám totiž smrdělo pod nos. A to doslova. Pokud byste čekali vůni nových kožených bot jste na omylu. Byl to nefalšovaný zápach PVC.

IMG_0347

IMG_0349

Objekty uvnitř krabice mají sice rudé dustbagy, ale materiál z kterého jsou samotné boty zhotovené nemá s kůží absolutně nic společného. Je to ten nejohavnější druh koženky. Hřeby nejsou kovové ale z tvrzeného plastu. Vnitřní stélka je tvrdá a zcela chybí jakékoliv tvarování vložky. Stříbrné logo Christian Louboutin ale nesmí chybět.

IMG_0350

Celkové ušití je jak střelba na první dobrou. Švy jsou místy mnohokrát opětovně přešívané a konce materiálu nezapravené. Ikonická, červená podrážka je taktéž z plastu. Stejného tvrzeného plastu jako jsou akční figurky, které se patrně dělají ve vedlejší tovární hale. Tím, že je podrážka plastová neuvěřitelně klouže. Navíc podrážka nedrží barvu souměrně. Na okrajích je kromě vykukujících bublinek lepidla vidět i černé tónování. Ani podrážka se neobejde bez loga a nápisů Genuine Leather a Made in Italy. Ještě nemáte dost?

IMG_0352

Bota je neuvěřitelně tvrdá. To ostatně jsou každé nové boty. Tyhle ale nemají vůbec tu vůli se noze přizpůsobit. Číslovka 46 na krabici slibuje daleko větší velikost než je v krabici. Boty ve skutečnosti odpovídají velikosti 43,5. Vydržet v botách o 25 mm menších než je vaše skutečná velikost musí být skutečně zážitek. Čínským holčičkám si sice lámou prsty, aby měly popelkovskou velikost, ale my se obejdeme i bez toho.

IMG_0351
IMG_0346

Další defekt si vysvětlujeme tak, že jsme obdrželi objednávku původně určenou pro Nicolase Sarkozy. To by ostatně vysvětlovalo i tu velikost. Boty totiž mají podpatek. Ne klasický, nízký jakou u spoustu jiných loafers a mokasín a jaký mají i originální Rollerboy, ale regulérní podpatek.

IMG_0354

Je ještě někdo kdo si myslí, že dát čtyři tisíce za kus neobutelného PVC je dobrá investice?

IMG_0355
Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!