Tetování jako heslo

Publikováno: 03.06.2013 13:02 | Petr Hájek

Patrně každý z nás až doposud žil v představě, že tetování má funkci výhradně ozdobnou a dojem tedy dělá toliko stylový. I zde se ale zřejmě dá spojit příjemné s užitečným a používat tetování jako přístupové heslo. Tvrdí to aspoň Motorola. 

tattbest_2577741b

Zdroj: The Telegraph

Vypadá to, že podobný typ výzdoby těla nebude bez svých dilemat: asi každému rodiče doporučovali v časném věku, ať si tetování nenechává udělat, jakkoliv super se vám zdálo, také vám ale jistě říkali, že máte klíče (a tedy dnes i hesla) držet v bezpečí. Solidní dilema...

177815-biostamp3

Zdroj: The Telegraph

Za nápadem nestojí nikdo menší, nežli americká společnost Motorola, která chce používat tzv. Biostamp pro zabezpečení svých gadgetů. Pro běžného uživatele to možná zní šíleně, ale praktický přínos je zřejmý, protože, kdo si má dnes pamatovat všechny ty desítky hesel, PINů, loginů a passwordů, nemluvě o jejich pravidelném měnění.

Pointa je taková, že si necháte vytvořit podobné tetování a pak již nemusíte u smartphonu neustále všude zadávat hesla. Je to pochopitelně rychlejší cesta, nežli cvakat co pár minut heslo. Celé to má být spojené i se vzdáleností, takže, i kdyby vám hypoteticky někdo zařízení ukradl až poté, co se přihlásíte, stejně mu přístroj nebude fungovat bez vaší přítomnosti.

tatt_2577744c

Zdroj: The Telegraph

A ještě pár slov k tomu tetování - on je to vlastně miniaturní elektrický obvod komunikující s telefonem, takže nutnost návštěvy zaprášeného salonu někde v poslední uličce a připuštění 300 kg těžkého motorkáře k vytvoření něčeho podobného na vašem těle také odpadá - tetování se na kůži aplikuje jakoby razítkem a s pomocí gumy.

V praktickém nasazení se s něčím podobným patrně hned tak nesetkáme, nicméně je určitě zajímavé již teď vidět, kam se mohou trendy okolo zadávání hesel ubírat...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!