The Bat: Stylová levitující myš

Publikováno: 02.03.2013 11:47 | Petr Hájek

Ačkoliv se o počítačových myších příliš nemluví, podléhají přirozeně novinkovým a stylovým trendům také. Není to tak dávno, co jsme se v úžasu dívali na první myši optické s laserem, poté údiv přešel k myším bezdrátovým a i dnes v něm můžeme nerušeně pokračovat s myší levitující.

2013-03-02-1

Zdroj: Vadim Kibardin

Jestliže někdy někdo viděl stůl skutečně ortodoxního počítačového hráče, jistě je mu jasné, jak geniální nápad podobná věcička je. Najít totiž na podobném stole cokoliv mezi obaly od pizzy a od sladkostí bývá zhola nemožné, takže myš, jenž se sama vznáší je tu malým zázrakem.

2013-03-02-1

Zdroj: Vadim Kibardin

Vadim Kibardin stojící za autorstvím prostě vyhmátl dokonale situaci i trh - nakonec, jakou lepší myš pro herní super-hrdiny obdařené nesmírnými super-schopnostmi? Myš se ovládá přímo ve vzduchu, kde si však také plachtí i během odpočinku.

2013-03-02-1

Zdroj: Vadim Kibardin

Nemusíte se ale určitě bát, že by vám myš uletěla - vznáší se standardně sotva 40 mm nad podložkou. Když jí ale zatížíte jedním kilogramem, sníží výšku na 10 mm.

2013-03-02-1

Zdroj: Vadim Kibardin

Myš ale nevznikla proto, aby umožnila laciné narážky na podobnou klientelu a její humorné zvyky a chování, ale důvod její existence je jiný a vlastně ryze medicínský. Jde o prevenci nepříjemného syndromu karpálního tunelu. Jelikož se zde myš vznáší nad podložkou, nezatěžuje s ní člověk tolik svaly a jeho ruka skoro vůbec netrpí.

2013-03-02-1

Zdroj: Vadim Kibardin

Myš samozřejmě neutáhne na elektřinu chudičký USB port (pro ten je maximum cca 1 W a 2,5" HDD disk), je tedy potřeba externí zdroj. Myš i podložka váží zhruba 2 kila a právě teď se čile testuje před prvním nasazením na trh.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!