The Class of 92: film o klucích, co si jen splnili sen

Publikováno: 17.11.2013 11:14 | Jiří Hofbauer

Fanoušci Davida Beckhama, Nickyho Butta, Ryana Giggse, Paula Scholese, Phila a Garyho Nevillových a vůbec celého anglického fotbalového klubu Manchester United už odpočítávají dny do premiéry snímku The Class of 92.

Jak lze vytušit děj filmu se vrací do roku 1992, kdy se začal psal příběh party čtrnáctiletých kluků, které odděloval původ v různých sociálních prostředí ale spojoval stejný sen – stát se hráčem profesionálního fotbalu. Snímek sleduje cestu klubu až do sezóny v letech 1998 až 1999 kdy klub získal takzvaný trebl – vyhrál Premier League, Anglický pohár a Ligu mistrů. Definitivně se tak zařadil mezi legendární světové týmy.

„Nikdy jsme neměli pocit, že bychom dělali něco jako těžký byznys. Nešlo o prachy. Pro nás to byla vždycky primárně zábava. Šli jsme si jen s kámošema zahrát fotbal,“ říká Scholes a hned dodává: „A dnes když se setkáme, pořád vidím ty čtrnáctiletý kluky, kteří si jen plní svůj sen.“

Kromě hráčů se ve snímku objeví i Zinedine Zidane, Tony Blair, baskytarista Gary "Mani" Mounfield, Eric Cantona nebo Danny Boyle.

„Byla to doba plná změn. Politika se měnila, hudba se měnila, lidi se měnili. Bylo to období plné změn. Doba... velké naděje.“ říká obránce týmu Phil Neville.

Dokument The Class of 92 bude mít britskou premiéru v neděli 1.prosince. Do prodeje půjde hned druhý den tj. pondělí 2.prosince.

1

Zdroj: Telegraph

2

Zdroj: Telegraph
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!