Dalmore Paterson Whisky Collection k mání za milion liber

Publikováno: 27.07.2013 12:36 | Petr Hájek

Rok 2013 byl pro historii destilérny The Dalmore opět velmi důležitý a neméně plodný. Po uvedení Constellation Whisky Collection v roce 2012 dala tato ikonická Scottish Highland destilérna milovníkům whisky další důvod pro to, aby jimi byla zcela bezmezně milována. O tom ale blíže v článku.

12dalmore

Zdroj: Harrods

The Dalmore si na letošek nachystala, či přesněji řečeno, to byl její mistr destilér Richard Patterson, kolekci 12 lahví whisky, jenž nese jméno "The Dalmore Paterson Collection."

1169

Zdroj: Bornrich

Sestává z naprosto unikátních věcí (jediná kolekce světa), nevídaných po celém světě. Harrods a The Dalmore zde spojily síly, aby vytvořili kolekci, v níž byl každý kousek pečlivě stočen a vybrán Richardem Patersonem samotným, jemuž se jistě ne náhodou přezdívá "The Nose".

1170

Zdroj: Bornrich

Zvláštní sekci si zaslouží i dřevěná skříňka, v níž je veškerý tento božský nektar uložený: vyrobil ho Gavin Robertson a stálo ho to více jak 700 hodin práce. Mimochodem, vepředu je symbol destilérny - jelen.

Ke kolekci je rovněž kniha napsaná panem Patersonen, jemuž trvalo dobrých 1000 hodin, jen vše promyslet, dát dohromady, poskládat, sestavit a sehnat. Nemluvě o whisky samotné že ano...

1168

Zdroj: Bornrich

Správně whisky užít je rovněž rituál - její otec třeba zásadně zakazuje používat led, protože dle něj rozmělňuje chuť pouze, je taktéž doporučeno, spárovat každý z typů s jistým doutníkem a popřípadě i s jídlem.

1171

Zdroj: Bornrich

Tato ultra-omezená edice určitě není určena pro všechny, což nakonec dokládá i její cena: The Dalmore Paterson Collection se nabízí od 16. července ve Fine Spirits Room u Harrods za sumu 987 500 GBP.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!