Tiffany slaví 130. výročí ikonického zásnubního prstenu Setting

Publikováno: 05.02.2016 10:43 | Jiří Hofbauer

Příběh prstenu Tiffany Setting se začal psát již v roce 1886, kdy jej představil zakladatel značky Charles Lewis Tiffany, jehož cílem bylo vytvořit prsten, který by co nejvíce podtrhoval krásu diamantu. Přišel tedy s převratným designem spočívajícím v zasazení briliantu do korunky a jeho pozdvihnutí nad prsten tak, aby mohl odrážet co nejvíce světla. Jeho nový design dokázal vykouzlit nesrovnatelně větší třpyt a stal se nejvyhledávanějším symbolem pravé lásky a nejoblíbenějším zásnubním prstenem všech dob.

aniversario-anel-tiffany-setting-revista-icasei

Zdroj: Tiffany & Co.

tiffanySetting (kopie 3)

Zdroj: Tiffany & Co.

Pan Tiffany tedy světu představil zásnubní prsten v podobě, jak jej dnes známe. Spolu s ním se Tiffany & Co. proslavilo jako místo, kde se dají najít jen ty nejkrásnější diamanty na světě, a značka, jejíž měřítka kvality a dokonalost zpracování nemají obdoby.

t3 (kopie)

Zdroj: Tiffany & Co.

Slavný odkaz Tiffany Setting pochází z rukou nejlepších šperkařských mistrů, kteří každý prsten tvoří s dokonalou precizností a také s hrdostí na jedinečné dědictví, jež žádná jiná značka nemá. A budou to právě Tiffanyho gemologové, brusiči diamantů a mistři řemesla, kteří nás v nové kampani nechají nahlédnout do vzniku svého díla, ikonického prstenu, který ovlivnil mnoho generací. Jejich vzpomínky tvoří milostný příběh pokračující po celém světě s každou novou žádostí o ruku.

Tiffany®-Setting-Eng_2286 (kopie)

Zdroj: Tiffany & Co.

Nadčasový styl Tiffany Setting se proslavil i v umění, filmech a literatuře, a během celého roku budou pokračovat oslavy tohoto ikonického zásnubního prstenu, který dokáže vyrobit pouze Tiffany – klenotník pravé lásky.

Tiffany Setting 130 ??? from Conde Nast Russia on Vimeo.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Street style pod pařížským nebem Street style pod pařížským nebem Kromě přehlídky nejnovější trendů se žádný fashion week nemůže obejít bez všudypřítomného street style. Je to vlastně už logický... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!