Tiffany slaví 130. výročí ikonického zásnubního prstenu Setting

Publikováno: 05.02.2016 10:43 | Jiří Hofbauer

Příběh prstenu Tiffany Setting se začal psát již v roce 1886, kdy jej představil zakladatel značky Charles Lewis Tiffany, jehož cílem bylo vytvořit prsten, který by co nejvíce podtrhoval krásu diamantu. Přišel tedy s převratným designem spočívajícím v zasazení briliantu do korunky a jeho pozdvihnutí nad prsten tak, aby mohl odrážet co nejvíce světla. Jeho nový design dokázal vykouzlit nesrovnatelně větší třpyt a stal se nejvyhledávanějším symbolem pravé lásky a nejoblíbenějším zásnubním prstenem všech dob.

aniversario-anel-tiffany-setting-revista-icasei

Zdroj: Tiffany & Co.

tiffanySetting (kopie 3)

Zdroj: Tiffany & Co.

Pan Tiffany tedy světu představil zásnubní prsten v podobě, jak jej dnes známe. Spolu s ním se Tiffany & Co. proslavilo jako místo, kde se dají najít jen ty nejkrásnější diamanty na světě, a značka, jejíž měřítka kvality a dokonalost zpracování nemají obdoby.

t3 (kopie)

Zdroj: Tiffany & Co.

Slavný odkaz Tiffany Setting pochází z rukou nejlepších šperkařských mistrů, kteří každý prsten tvoří s dokonalou precizností a také s hrdostí na jedinečné dědictví, jež žádná jiná značka nemá. A budou to právě Tiffanyho gemologové, brusiči diamantů a mistři řemesla, kteří nás v nové kampani nechají nahlédnout do vzniku svého díla, ikonického prstenu, který ovlivnil mnoho generací. Jejich vzpomínky tvoří milostný příběh pokračující po celém světě s každou novou žádostí o ruku.

Tiffany®-Setting-Eng_2286 (kopie)

Zdroj: Tiffany & Co.

Nadčasový styl Tiffany Setting se proslavil i v umění, filmech a literatuře, a během celého roku budou pokračovat oslavy tohoto ikonického zásnubního prstenu, který dokáže vyrobit pouze Tiffany – klenotník pravé lásky.

Tiffany Setting 130 ??? from Conde Nast Russia on Vimeo.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!