Tiffany vytváří šperky pro Velkého Gatsbyho

Publikováno: 26.12.2012 18:04 | Jiří Hofbauer

Tím kdo kromě hereckých hvězd jako Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Isla Fisher bude zářit v dlouho očekávaném snímku Velký Gatsby režiséra Baze Luhramanna, podle stejnojmenné knihy Scotta Francise Fitzgeralda, budou šperky z dílny klenotnického giganta Tiffany & Co. Snídani ale nečekejte. Po takhle náročných večírcích se rovnou chodí na večeře.

6

Zdroj: IMDB.com

Režisér Baz Luhrmann a Catrherine Martin, kostýmní výtvarnice a production designérka, tak v exkluzívní spolupráci s firmou Tiffany & Co. vytvořili sadu platinových šperků osázených diamanty a vzácnými perlami. Všechno pochopitelně pravé a vyrobené v dokonalém souzvuku s podobně nákladnými a dobovými kostýmy. Tvůrci tak chtěli v divácích 3D snímku umocnit dojem exkluzivity a také přidat prostřednictvím těchto drobných, ale astronomicky drahých detailů na důvěryhodnosti celého filmu. Neboť jak víme, výsledný celek spočívá právě na detailech. Uvidíme jestli herecký projev Carey Mulligan bude v náhrdelníku za $ 2,000,000 procítěnější.

4

Zdroj: IMDB.com

Kdo viděl Luhrmannovu bohémskou operu Moulin Rouge! (2001) ví, že tento režisér si na šperky potrpí. Do tohoto filmu nechal vyrobit náhrdelník od Stefana Canturiho. Náhrdelník o váze 134 karátů a cenou $ 1,000,000 se tak stal nejdražším šperkem vyrobeným čistě pro účely filmu. Tedy zatím....

7

Zdroj: IMDB.com

Firma Tiffany & Co. a její šperky byly jakýmsi symbolem, ikonou nezřízené doby, kdy číše přetékaly nejen šampaňským ale především optimismem, který zahltil celou Ameriku. Jak jinak lépe zachytit tehdejší skutečnou atmosféru doby než s přispěním toho, kdo tento obraz doby z velké části vytvořil.

„Spolupráce pro nás byla samozřejmost,“ říká Jon King, výkoný viceprezident společnosti Tiffany & Co. „V trezorech máme uložené dechberoucí šperky z dvacátých let minulého století. Jedná se o poklady jediné svého druhu na světě. Je nám ctí, že se firma Tiffany & Co. může podílet na vzniku největšího z příběhů americké literatury,“ hrdě dodává. „Právě dobové skvosty v trezorech Tiffany & Co. se v ukázaly jako nesmírně přínosným zdrojem, který posloužil jako ohlédnutí za dobou zlaté éry blahobytu a jemných šperků.“

2

Zdroj: IMDB.com

Francis Fitzgerald, autor původní knižní předlohy, byl taktéž věrným zákazníkem Tiffany & Co. Louis Comfort Tiffany, první umělecký ředitel značky Tiffany, se ostatně vyskytuje i v knize ve večírkových scénách na Long Islandu.

3

Zdroj: IMDB.com

Ve filmu s dosud otevřeným rozpočtem $ 127,000,000 se však objeví mnohem víc než jen šperky. Interiér domu Jaye Gatsbyho je plný porcelánu, křišťálových lustrů, skleněných vitráží, stříbrných příborů a nekončící řady dalších doplňků a motivů podle autentických návrhů Tiffany & Co.

Pokud vše půjde dobře Velkého Gatsbyho v kinech uvidíme v květnu 2013.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!