Tipy na snadnější vstávání

Publikováno: 14.01.2015 15:01 | Aktualizace: 29.04.2016 10:00 | Václav F. Mensa

Dlouhé noci mohou být náročné. Večírky, plesy, party nebo jen učení během zkouškového období. Ve chvíli, kdy se probudíte po hodině spánku (nebo pokud jste vůbec šli spát) a potřebujete vypadat dobře, držte se následujících kroků.

Vlažná sprcha. Horká voda není pro kůži dobrá a ledovou si stejně moc lidí dávat nebude. Proto vlažná. Rozproudí krev, osvěží tělo a probudí vás. V případě, že nemáte času nazbyt, napusťte umyvadlo ledovou vodou a několikrát do něj ponořte obličej. Ledová voda stáhne a vyhladí váčky pod očima a opticky zmenší póry. Rada pro odvážné: soustavně uchovávejte v mrazáku mísu s kostkami ledu a ráno si tiskněte na obličej plné hrsti. Byl to populární trik ve zlaté éře Hollywoodu a v současnosti se k tomu přiznal Jude Law nebo Kate Moss.

Pokud nemáte čas ani na to, pořiďte si termální vodu ve spreji. Evian nebo La Roche-Posay a důkladně si "nasprejujte" obličej. Má to opravdu úchvatné účinky. Zbaví obličej zarudlosti a zklidňuje.

Termální vody ve spreji: Evian Facial Spray by Brumisateur, 250 Kč, La Roche-Posay Thermal Spring Water, 330 Kč, Avéne Eau Thermal, cena k doptání v lékárně. Micelární voda Eucerin DermatoCLEAN, 240 Kč.

vstavani1

Zdroj: Archiv uvedených značek

Než si půjdete čistit zuby, použijte Visine. Zbavuje oči rudých žilek a současně je uvolňuje a zbaví vás toho "právě jsem vylezl z postele" vzhledu. Pod oči si pořiďte třeba Biotherm Aquasource Eye Perfection. Je to gel se složkami termální vody, vápníku a kofeinu. Uchovávejte jej v lednici. Malé množství naneste pod oči a vmasírujte pomocí aplikátoru (kovový roll-on) až k lícním kostem. Právě tam jsou oči namáhané i když se to nezdá. Nemusíte mít deset očních sér a gelů. Stačí jedno ale správně používané.

Hydratující kapky Visine na unavené oči, 133 Kč, hydratující gel Biotherm Aquasource Eye Perfection, 650 Kč.

vstavani2

Zdroj: Archiv uvedených značek

I když máte pocit, že jste se probudili a vaše vlasy mají ten dobrý "rozcuchaný" look...je to jen váš pocit. Pokud chcete "straight from bed" účes, naučte se ho dělat. Jinak to nevypadá dobře. A dobře upravené vlasy mají obrovský vliv na to, jak po ránu působíte. Viditelně čisté vlasy s dobrým stylingem udělají divy. Jakmile najdete svůj styl a naučíte se rychlé česání...

Rozčesávací kartáč label.m Detangle Brush, 399 Kč, fixační vosk label.m Max Wax 442 Kč, osvěžující kondicionér label.m Invigorating Conditioner 425 Kč.

vstavani3

Zdroj: Archiv uvedených značek

Ještě je dobré zmínit pár typů na lepší vstávání.

Máte méně jak hodinu na spánek: Připravte si malou a velmi silnou kávu a vypijte ji těsně předtím, než si lehnete. Kofein začne působit právě ve chvíli, kdy budete vstávat. A přejdete přes fázi čekání na efekt. Následně si dejte horkou vodu s citronem. Citron je přírodní energy booster.

Máte čtyři hodiny na spánek: Umyjte si obličej vlažnou vodou. Namísto peelingu si jemně třete obličej hrubším mokrým ručníkem. Opravdu velmi jemně. Ještě mokrý obličej si hojně natřete nočním univerzálním krémem La Chévre. Jakmile je obličej vlhký, lépe vstřebá všechny důležité látky. Sklenice vody na ex před spánkem je taky skvělá věc. Vyzkoušejte, uvidíte.

Noční krém La Chévre s arganovým olejem, 490 Kč.

vstavani4

Zdroj: Archiv uvedených značek


Nejste-li vázáni na brzké vstávání ale víte, že to ráno nebude snadné, opět před spaním vypijte dost vody a vezměte si vitamin C. Bude pracovat zatímco spíte. Investujte a pořiďte si sérum Age Killer od Veld's. Je to opravdu silný koncentrát na unavené buňky a ihned ucítíte jemné mravenčení. Po ránu bude obličej odpočatý. Snažte se spát na zádech a mít hlavu na dvou polštářích. Tak se kůže nebude moc uvolňovat a zůstane pevná. A také ji nebudete mačkat na polštáři. (To způsobuje vrásky od nosu až ke koutkům úst).

Extrémní koncentrát na unavené buňky Veld's Age Killer, 1 690 Kč.

vstavani5

Zdroj: Archiv uvedených značek

K odpočatému vzhledu můžete pomoci i oblečením a parfémem. Světlá kravata, motýlek nebo kapesníček do kapsy saka odvedou pozornost od znaveného obličeje. Parfém s citrusovými tóny je svěží a energizující věc. I to ostatní a vás samotné ovlivňuje.

Dlouhé party nebo několik panáků s přáteli jsou skvělé události. Ale lidské tělo se z nich vzpamatovává dlouho. Proto s mírou a hned jak to bude možné si dopřejte dobrých devět hodin.Sna
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!